Kripto HaberleriHaberlerVietnam Kripto Yarışında Ben De Varım Diyor

Vietnam Kripto Yarışında Ben De Varım Diyor

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Dünyanın önde gelen ülkeleri de ekonomileri daha az gelişmiş ülkeler de Blockchain teknolojisiyle ve kripto paralarla yakından ilgileniyor. Birçok ülkede kripto para birimlerini düzenleme komisyonları kuruluyor, üniversitelerde Blockchain ve kripto para piyasalarıyla ilgili ek ders ve ücretsiz programlar oluşturuluyor.

İşte tam da bu amaçla Vietnam Maliye Bakanlığı kolları sıvamış görünüyor. Ülkedeki kripto para birimlerini düzenlemek amacıyla bir araştırma grubu kurma kararı alındı.

Söz konusu araştırma grubu 9 üyeden oluşuyor ve Vietnam Menkul Kıymetler Komisyonu Başkan Yardımcısı Pham Hong Son, grubun liderliğini üstlenecek. Grubun diğer üyeleri ise Vietnam Devlet Bankası Bankacılık ve Finansal Kurumlar ve Hukuk Bölümü, Vergilendirme Genel Müdürlüğü, Vietnam Menkul Kıymetler Komisyonu, Vietnam Gümrük ve Vietnam Finans Ulusal Enstitüsü görevlilerinden oluşuyor.

Vietnam Başbakanı tarafından da kabul gören araştırma grubu sadece ülkedeki kripto para birimlerini düzenlemekle kalmayacak bunun yanı sıra amaçları doğrultusunda birtakım düzenlemeler teklif etmekten de sorumlu olacak.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları