HaberlerKripto Para

Virüsle Mücadele İçin Yapılan Bitcoin Bağışları Dolandırıcıların Yeni Gözdesi!

COVID-19 Mücadele Fonu'na aktarılan kripto paraları ele geçirme teşebbüsü görenlere "Pes artık!" dedirtecek cinsten.

Gözü dönmüş suç çeteleri şimdi de gözlerini tüm dünyanın mücadele ettiği coronavirüs için yapılan bağışlara dikti. İnsanların virüs konusundaki hassasiyetinden yararlanan dolandırıcılar, kripto para bağışçılarını kandırarak söz konusu kripto değerleri ele geçirmeyi yeni hedefleri haline getirdiler.

Dünya Sağlık Örgütünün başlatmış olduğu COVID-19 Mücadele Fonu’na aktarılan kripto para bağışlarını ele geçiren dolandırıcılara dünyanın birçok yerinden tepkiler yağıyor.

Konuyla ilgili paylaşımda bulunan siber güvenlik uzmanı Chester Wisniewski, dünkü tweetinde kendisini Dünya Sağlık Örgütü çalışanı gibi göstererek insanların iyi niyetlerini suistimal eden bir şahsın düzenlediği belgeleri paylaştı.

Söz konusu dolandırıcılık haberi ile ilgili delil niteliğindeki belge, insanlığın geldiği son noktayı da gözler önüne sermesi bakımından büyük yankı uyandırdı. Ne yazık ki kötü niyetli kişiler her zaman ve her durumda suç işlemekten ve bu suçlara kripto paraları alet etmekten geri durmuyorlar.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu