HaberlerKripto Para

Visa CEO’su : Kripto paralar tehdit değil biz de girebiliriz

Dünyadaki en büyük ödeme yöntemi sağlayıcılarından olan Visa'nın CEO'su Al Kelly kripto paralar ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Visa’nın CEO’su Al Kelly, kripto paraları kendi sektörleri için bir tehdit olarak görmediklerini ve eğer ileride gerekirse bu sektöre girebileceklerini ifade etti.

CNBC’ye konuşan Kelly, kripto paraları bu süreçte ödeme yöntemi olarak görmediğini ve alınıp satılabilen bir mal olarak gördüğünü ifade etti. İleride dünyanın kripto paraları olası bir ödeme yöntemi olarak kabul etmesi durumunda Visa’nın yerinde durmayacağını ve bu yeni yöntemin tam ortasında olacağı mesajını verdi.

Her ne kadar Visa somut olarak kripto para sektörüne adım atmamış olsa da Crypto.com gibi bazı şirketler Visa destekli ön ödemeli kripto para kartları basmaya başladı. Şirketten yapılan açıklama bu kartların tüm dünyaya hızla yayılacağı ve kripto para kullanımını kolaylaştıracağı yönünde oldu.

Daha önceki Visa CEO’su olan March O’Brien’de kripto paralar ile ilgili açıklama yapmış ve artık ana sektörün kripto paralara doğru kaydığını ifade etmişti. Visa’nın ise bu yeni sektörün tam ortasında olacağını ve sektörün öncü şirketlerinden olacağı açıklanmıştı. İlerleyen dönemde ödeme yöntemi devlerinin kripto para sektörüne giriş yaptıklarını görebiliriz.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu