EthereumHaberler

Vitalik Buterin Ethereum 2.0 İçin Nisan Ayını İşaret Etti

Buterin test aşamasının tamamlanması için zamana ihtiyaç duyulduğunu ifade etti.

Bilindiği gibi ETH 2.0’a artık sayılı günler kaldı. Ön denetimlerin ardından küçük güvenlik açıklarını düzeltmeye yönelik çalışmalar da hızla devam ediyor. Başarılı şekilde süren denetimlerle nihai hedefine bir adım daha yaklaşan Ethereum ağı ile ilgili konuşan Vitalik Buterin, Ethereum 2.0 testnetin bu ay gelebileceğini belirtti.

İlk etapta çok değişkenli bir test ağına ihtiyaçları olduğu dile getiren Buterin, akabinde test ağının sorunsuz şekilde çalıştığından emin olmaları gerektiğinden ve bir süre sonra da “start” tuşuna basacaklarından bahsetti. 2015’te ETH 1 için yapılanın da benzer bir prosedür olduğunu söyleyen Buterin, kesin konuşmamakla beraber nisan ayına işaret etti.

Bilindiği gibi halka açık Blockchain ağlarında gerçekleşen bir üst noktaya geçiş aşamaları mutlaka bir dizi test aşaması ve protokolden oluşuyor. Ağa yönelik saldırıları önlemek ve teşvik oluşturmak için zamana ve bolca test ve analize ihtiyaç duyuluyor. Bu da ağların hazır olması için aylara hatta bazen yıllara ihtiyaç duyulduğu anlamına geliyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu