EthereumHaberler

Vitalik Buterin, Ethereum (ETH) Boğa Döneminden Oldukça Karlı Çıktıklarını İtiraf Etti!

Buterin, Ethereum Vakfı’nın 100 milyon dolarlık fon elde etmesine ön ayak olmuş.

Vitalik Buterin, Ethereum’un (ETH) 2017’deki boğa döneminde Ethereum Vakfı’nın 70.000 ETH satmasına ön ayak olduğunu itiraf etti. Vakfın bu sayede yaklaşık 100 milyon dolarlık fon elde etmiş olduğu tahmin ediliyor.

Ethereum söz konusu müthiş boğa döneminde 1.400 dolarlık zirve seviyesine ulaştığı sırada yapılan satıştan elde edilen karın mimarı Buterin, o dönemde kendisinin de 30.000 ETH (22 milyon dolar) sattığını dile getirdi.

Buterin’in İtirafı Farklı Şekillerde Yankı Buldu

Kripto camiası Buterin’in yaptığı açıklamayla ilgili iki kutba ayrılmış durumda çünkü Ethereum vakfı satış kararının ardından ciddi bir kazanç elde elde etmekle beraber bir o kadarını da kaybetmiş oldu. Birçok yatırımcı Buterin’in yaptıklarını pazarlama stratejisi olarak yorumlarken büyük miktarlarda para kaybeden yatırımcılar için durum farklı, onlar artık Buterin’e temkinli yaklaşıyorlar. Nitekim son iki yılda ETH yüzde 80 değer kaybetti.

Tek Değer Kaybeden ETH Olmadı

Genel düşüş döneminde değer kaybeden tek kripto para ETH olmadı. Bitcoin yatırımcıları bile büyük kayıplar yaşadılar.

Ethereum güncel piyasada 140 dolar civarında işlem görüyor. Sektörün 2. dev isminin sahip olduğu piyasa kapitalizasyonu ise 15.43 milyar dolar. Bu da demek oluyor ki ETH tüm zamanların en yüksek seviyesinden neredeyse %90 daha düşük bir tavır sergiliyor ve bu gidişle de uzun süre eski formunu yakalayacağa benzemiyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu