EthereumHaberler

Vitalik Buterin’den Ukrayna’ya Dev Yardım!

Yapmış olduğu yardımları büyük bir gizlilikle sürdüren Buterin'in ülkeye 5 milyon dolarlık ETH bağışladığı ortaya çıktı.

Rusya’nın Ukrayna’yı işgali 7. haftasına girerken ülkedeki savaş ortamı hala varlığını sürdürüyor.

Öte yandan kripto para birimleri işgal altındaki insanlara ve orduya vermiş oldukları mücadelede ciddi yardımlar sağlayarak adından söz ettirmeyi sürdürüyor.

Ukrayna’ya yapılan birçok yardımın önemli bir kısmını kripto paralar oluştururken bu alandaki en büyük yardım Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin’den geldi. Buterin, toplamda 5 milyon dolarlık kripto yardımı ile söz konusu insani çabaya katkıda bulundu.

Blockchain aktivistleri tarafından oluşturulan bir yardım projesi olan Unchain Fund‘a 750 Ethereum (ETH) bağışlayan Buterin, bu davranışıyla büyük takdir topladı.

Buterin ayrıca Ukrayna Dijital Dönüşüm Bakanlığı tarafından kurulan bir diğer yardım fonu olan Aid For Ukraine‘e aynı miktarda bağışta bulundu.

Buterin yapmış olduğu bağışlardan hiçbir yerde söz etmedi ancak bunlar yalnızca bağışları aktardığı kayıtlı Ethereum Name Service (ENS) alan adı olan “vitalik.eth” adresi sayesinde ortaya çıktı.

Ukrayna’ya Kripto Bağışları Yağmaya Devam Ediyor!

24 Şubat’ta başlayan özel askeri operasyonun ilk günlerinden 28 Mart’a kadar 100 milyon doları aşan bağışlar, dünyanın her yerinden Ukrayna’ya kripto para desteği sağlamaya devam ediyor.

Bağışlarda aracı olan kurumlar gönderilen paraları askeri destek ve insani yardımlar için kullandılar. Böylesi bir savaş ortamında hız ve aktarım maliyetlerinin düşüklüğü ile öne çıkan kripto paralar bu özellikleriyle kullanıcı sayılarını ve tanınırlıklarını artırmaya devam ediyor.

İşgalden Bu Yana Bitcoin Yükselişte!

İşgalin başlamasından bir ay sonra %35 artış yakalayan Bitcoin (BTC) ise an itibarı ile 43 bin doların üzerinde işlem görüyor. Son 1 haftalık görünümde %8.13’lük bir kayıp yaşamış durumda. CoinMarketCap verilerine göre ise piyasa değeri şu anda 825.69 milyar dolar civarında.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu