Haberler

WhatsApp’tan Dev Hizmet Geliyor!

Artık WhatApp uygulaması üzerinden e-ödeme alınabilecek.

E-ödeme dönemini başlatarak İnternet ticareti adına son derece önemli bir adım atan WhatsApp’ın yeni sürümü Brezilya’da kullanıma sunulacak.

İlgili özelliğin şu an için sadece Brezilya’da kullanıma sunulacağını belirten yetkililer, uygulama üzerinden ilk etapta yerel şirketlerden mal ve hizmet alınabileceğini ifade etti.

E-ödeme hizmetinin ilk denemeleri Hintli WhatsApp kullanıcıları üzerinde yapıldı ancak ilk erişim hakkı Brezilyalı kullanıcıların. Brezilya’nın böylesine ayrıcalıklı bir konumda yer almasını sağlayansa kuşkusuz her gün 130 milyonu aşkın Brezilyalı’nın WhatsApp kullanıyor olması. Ayrıca bazı büyük Brezilyalı bankalar, ödeme ve tahsilat işlemleri için zaten WhatsApp ile çalışıyor.

Bununla birlikte WhatsApp üzerinden ödeme ve para yollama işlemleri gerçekleştirecek olan kullanıcılardan herhangi bir ücret alınmayacağı ancak işletmelerin müşterilerinin ödemeleri üzerinden belli bir işlem ücreti alacağı ifade edildi.

Dünyaca ünlü sosyal haberleşme uygulaması WhatsApp 2014 yılında Facebook’un bünyesine katılmıştı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu