Kripto HaberleriXRPXRP Ağı Resmen Durdu: Sorun Giderildi mi?

XRP Ağı Resmen Durdu: Sorun Giderildi mi?

Takip et

XRP ağı XRP Ledger, bugün ilginç bir sorun yaşadı ve kısa süre önce ağ tamamen durdu. XRP’nin önde gelen geliştiricilerinden birisi olan Wietse Wind tarafından paylaşılan bilgilere göre, XRPL tam anlamıyla durdu ve 15 dakika boyunca ağa ulaşılamadı.

Ağdaki 4 onaylayıcının çöktüğünü ve bunun birçok diğer onaylayıcının da çökmesine neden olduğunu belirten XRPL’nin başarılı geliştiricisi, sorunun çözüldüğünü de bir güncelleme ile aktardı.

XRP Ağında 15 Dakika Zaman Durdu

Protokol içerisindeki her bir sunucu, kendi ağ düğümü listesine (UNL) güveniyor ve ağda aslında tek birisinin çökmesi diğerlerinin de domino taşı gibi yıkılmasına neden oluyor.

Ağın tamamının etkilenmesi için ise en az %20 ağ düğümünün çökmesi veya konsensusa ulaşamaması gerekmekte. XRP ağındaki sorunun da tam olarak bundan kaynaklandığı belirtiliyor.

4 ağ onaylayıcısının erişilemez konumda olması %20’lik seviyeye ulaşılmasına neden oldu ve ağ çöktü ancak sorun çabucak tespit edilip giderildi.

XRPL Foundation da bu konuda tweet atarak olayı doğruladı. Kullanıcıların gönderdikleri XRP’lerin güvende olduğu ve yapılan hiçbir işlemin sonuçsuz kalmayacağı da vurgulandı. Bu durum XRP yatırımcılarına umut vermekte ve korkulan şeyin olmayacağını göstermekte.

Özellikle ağın devre dışı kaldığı anların hemen öncesinde transfer yapanla bu transferlerin kayıt altına alınmadığını düşünerek panik oldu ve sosyal medyada benzer gönderiler paylaştı. XRP ekibi ise şu an ağın eskisi gibi devam edeceğine işaret ederek her şeyin çözüldüğünü gösterdi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları