XRP

Ripple (XRP) Bütün Piyasaya Meydan Okuyor: Fiyatın Yükselişi Nerede Duracak?

XRP, yeni gelen haber ile %17'ye kadar yükseliş yakaladı.

Kripto para piyasası özellikle son 2 gün oldukça hareketli bir tablo sergiliyor. Lider kripto para birimi Bitcoin 7 günlük sürede %32 yükseliş elde etse de 24 saat içerisinde sadece %3,1 ile yetinmek zorunda kaldı. Bitcoin, Ethereum ve Binance Coin gibi önde gelen kripto paraların son 24 saat içerisinde düşüş kaydettiği bugün rekor kıran kripto para ise XRP oldu.

XRP Fiyatı İçin Tepe Neresi?

XRP, özellikle Ripple’ın Japonya’dan verdiği müjde ile yükselişe geçti. XRP fiyatı son 7 günde %34, 24 saat içerisinde ise %10 yükseldi. XRP’nin 24 saatlik yükselişi kısa süre önce ise %17 seviyelerini gördü.

Ripple, SBI Remittance ile imzaladığı ortaklık sayesinde bir ilke imza attı. Bu ilk ise Japonya ve Filipinler arasında ilk defa RippleNet koridorunun kurulması oldu.

Söz konusu koridor sayesinde iki ülke arasında XRP tabanlı sınır ötesi ödemeler yapılabilecek. XRP fiyatı 0,759 dolara kadar tırmandıktan sonra 0,71 dolar desteğine çekildi. Peki bu haberin etkisi geçici mi olacak ve XRP yeniden eski noktasına çekilecek mi?

XRP grafiğine bakıldığında aslında önemli desteğin 0,514 dolarda yer aldığı görülüyor. Bunun devamındaki 0,66 dolar ve 0,71 dolar destekleri ise nispeten daha az güven vermekte.

XRP’nin güvenli bir desteğe ulaşması ve yükselişini devam ettirmesi için ise 0,81 doların üzerine kendisini atması gerekiyor. XRP bunun devamında da 1 dolara kadar yükselecektir. 1 dolar seviyesindeki direnç, 0,81 dolardan çok daha güçlü ve fiyat burada zorluk yaşayıp hafif bir düşüş görebilir.

Tabii yine de tüm altcoinler için BTC’nin hareketlerini yakından takip etmek gerekiyor. Zira Bitcoin düşüş yaşadığı zaman iyi haberleri olsa bile hiçbir altcoinin yükselme şansı yok.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu