blank
XRP

XRP Davası İle İlgili Yeni Gelişme: SEC Üyesi Yorumunu Ortaya Koydu

SEC Üyesi Hester Peirce, XRP davası ile ilgili konuştu.

ABD’nin finansal düzenleyicisi ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Ripple’a karşı açtığı davada ses getirmeyi başardı. XRP fiyatı bu dava ile sert bir düşüş yaşarken son aylarda ibrenin Ripple lehine dönmesi, yatırımcıların kafa karışıklığını da arttırdı.

Ripple’ın lisanssız menkul kıymet satışı yaptığı iddiası ve XRP’nin menkul kıymet olduğu vurgusu, davanın sonucunda kesinlik kazanacak. XRP yatırımcıları ise bu konudaki her gelişmenin fiyatı doğrudan etkileyeceğini bilerek konuyu dikkatle takip ediyor.

SEC Üyelerinden Hester Peirce ise kısa süre önce katıldığı bir yayında kendisine dava hakkında sorulan bir soruya yanıt verdi. SEC Başkanı Gary Gensler’ın görevine yeni başlaması, XRP yatırımcılarının umudunu arttırsa da bunun ciddi bir etkisi olmayabilir. Peirce, net açıklama yapmasa da başkan değişikliğinde davanın değişmesinin pek olası olmadığını vurguladı.

SEC Başkanının Değişmesi Davayı Etkileyecek Mi?

Birçok XRP yatırımcısı yeni başkan ile beraber davada da değişim olacağını düşünse de Peirce açıklamasında böyle bir durumun pek olası olmadığının altını çizdi. Peirce, SEC’nin böyle bir adım attığında bunun “normal bir şekilde” ilerleme eğiliminde olduğunu da vurguladı. XRP’nin para birimi olarak görülüp görülmemesi konusunda kişisel görüşü sorulan Peirce, şu an davası görülen bir durumda yorum yapamayacağını ekledi.

Yeni Başkan Gary Gensler’ın kripto para regülasyonları konusunda atacağı adımlar sorusuna da yanıt veren Peirce, bunların olumlu adımlar olabileceğini vurguladı.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Başa dön tuşu