XRP

XRP İçin Balinalar Harekete Geçti: 100 Milyon Dolar, Düşüş Yaşatır mı?

XRP balinaları harekete geçti!

Kripto para sektöründe ikinci baharın yaşanmasını sağlayan kasım ayının ilk haftaları ne yazık ki yerini düşüş dolu günlere bıraktı gibi gözüküyor.

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) son 24 saat içerisinde %0,34 düşüş yaşadı ve toplam piyasa değeri 1 trilyon doların dip noktalarına yaklaştı. Bitcoin’in 56.000 dolara kadar çekilmesi altcoinleri de etkilerken özellikle XRP’nin 1 dolar desteğini koruması ise dikkat çekti.

XRP Balinaları Hareketlendi

XRP fiyatı son 24 saat içerisinde sadece %3 düşüş yaşayarak top 10 içerisinde en dayanıklı çıkanlardan birisi oldu. Buna karşın XRP balinalarının hareketliliği, fiyatın önümüzdeki saatlerde önemli desteğini kaybetmesine yol açabilir.

Yüklü işlemleri takip eden Whale Alert hesabının aktardığı bilgilere göre, son 24 saat içerisinde oldukça dikkat çeken bazı XRP işlemleri yapıldı. Bithumb kripto para borsasına yapılan bir transfer ise özellikle dikkat çekti. 88 milyon adet XRP’nin yani transferin yapıldığı an itibarıyla 92 milyon doların direkt olarak Bithumb’a gönderilmesi, satış baskısı anlamına geliyor.

88 milyon adet XRP’nin bir anda satılması ise tahmin edilebileceği gibi piyasadaki durumu saniyeler içerisinde değiştirebilir. Likidite sıkıntısının yaşandığı anlarda böyle bir satışın günlük toplam hacmin %50’sine tekabül ettiği görülüyor. Bir anda böyle bir satış gelmesi ise XRP için 1 dolar desteğinin yok olması ile sonuçlanabilir.

Özellikle Ripple’a açılan dava devam ettiği müddetçe XRP’nin büyük bir sıçrama yapması beklenmiyor ve balinaların satış baskısı da durumu iyice zorlaştırıyor.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu