XRP

XRP Yatırımcılarının Azılı Düşmanının Cüzdanına Milyonlarca XRP Gönderildi

Jed McCaleb, 291,5 milyon XRP transferi aldı.

ABD merkezli blockchain şirketi Ripple, aynı zamanda önde gelen kripto para birimi XRP’ye hayat vermesi ile biliniyor. XRP’yi piyasaya süren Ripple, bunu yaparken şu an Stellar Lumens bünyesinde çalışan Jed McCaleb’ten yardım aldı. McCaleb, XRP ekosisteminin ilk CTO’su olarak çalıştı ve daha sonra yaşanan anlaşmazlıklar nedeniyle şirketten ayrıldı.

McCaleb, Yine XRP Sattı

McCaleb, kuruculardan birisi olması nedeniyle de milyarlarca dolarlık XRP servetine kavuştu ve bunları düzenli aralıklarla satıyor. Bir süredir kendisinin yaptığı yüklü transferler gündem olmasa da yapılan son işlem kesinlikle dikkatleri ünlü ismin üzerine çekti.

Ripple, 291 milyon adet XRP’yi, Jed McCaleb’in cüzdanına gönderdi. McCaleb ise kendisini XRP topluluğuna düşman eden eylemlerinden birisini tekrarlayarak 10 milyon XPR’yi kısa sürede transfer ederek bunları sattı.

Whale Alert’ın Twitter botu tarafından paylaşılan bilgilere göre yaklaşık olarak 17 saat önce Ripple tarafından McCaleb’in hesabına 291,570 milyon adet XRP gönderildi. Bu da işlemin yapıldığı an itibarıyla 192 milyon dolara tekabül etmekte. Ünlü isme daha önce gönderilen fonların ise 408 milyon XRP içerdiği ve ve bu miktarın 275 milyon dolara denk geldiği bilinmekte.

McCaleb, 9,859.906 XRP sattıktan sonra ise cüzdanında hala satılmak üzere 631 milyon adet XRP bulunduruyor. XRP yatırımcılarının ünlü düşmanı bunları satabilmek için haftalık belirli bir ticari hacim görmek zorunda ve bu sebeple hepsini bir anda satamıyor. Yine de satış baskısının ciddi şekilde devam ettiği söylenebilir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu