XRP

XRP’den Önemli Veri: Fiyat Artışının Arkasında Bu mu Var?

XRP ağındaki aktif adresler rekor kırdı.

Toplam piyasa değerine göre en büyük 6. kripto para birimi XRP, son 7. gün içerisinde %7 yükseliş elde etti ve 1,12 doların üzerini görmeyi başardı.

XRP fiyatının bu başarısı ise diğer altcoinlerin sert düştüğü ve Bitcoin’in bunları ezdiği bir noktada geldi. Peki XRP aylardır suskunluğunu koruduktan sonra ne oldu da bir anda böyle bir sıçrama yakaladı?

XRP, Nasıl Yükseldi?

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile Ripple arasındaki dava yüzünden belirsizlik durumunu koruyan XRP’nin hareketlenmesini sağlayan faktör yatırımcıların güveni oldu.

Bu hafta XRP ağındaki aktif adreslerin sayısı 85.000 tekil adres ile rekor kırdı ve tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Geçtiğimiz yıla göre bu verinin %836 arttığı görülüyor ve bu da XRP ağının geçen seneye göre hiç olmadığı kadar çok kullanıldığını gösteriyor.

Bu artışın arkasındaki sebeplerden bazıları ise Ripple’ın önde gelen ortaklar ile yaptığı anlaşmalar olabilir.

Ripple kısa süre önce QNB Group ile ortaklık imzalamış ve bankanın Katar kaynaklı ödeme koridoruna yardım edeceğini duyurmuştu.

Ripple bundan önce de Bhutan Merkez Bankası ile ortaklık imzaladı. Merkez Bankasının kendi dijital para birimi için Ripple teknolojisi ile XRP ağını kullanacağı vurgulanmıştı.

Bütün bunlar tahmin edilebileceği gibi XRP’nin üzerindeki dikkati arttırıyor ve XRP ağının daha fazla kullanılmasını sağlıyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu