BitcoinHaberler

Yatırımcılar Şokta: Bitcoin Fiyatı 9450 Doları Gördü!

Bitcoin fiyatında yükselişlerin ardı arkası kesilmiyor.

Bitcoin 29 Nisan sabah saatlerinde 7700 dolar seviyelerinde işlem görürken sert alım hacmi ile karşılaşarak bir yükseliş rallisine girdi. Sırasıyla bütün önemli direnç seviyelerini kıran Bitcoin, gelinen noktada 9450 dolar seviyelerine kadar yükseliş yaşamış oldu. Bu süreçte hiçbir dirence takılmayan BTC’nin önündeki en güncel direnç seviyesi 9600 dolar seviyeleri olarak karşımıza çıkıyor.

Öte yandan en önemli direnç seviyesi olan 9250 dolar geçildiği için bu seviye şu an destek noktası olarak belirlenmiş durumda.

Bitcoin Saatlik Grafik – Kaynak: Tradingview

Son iki gündür yaşadığı rallide yüzde 22’leri geçen yükseliş trendi birçok yatırımcıyı sevindirirken birçoklarını ise ters köşede bırakarak üzmeye devam ediyor. Uzmanlar özellikle halving öncesi bu yükselişi çok riskli bulurken ciddi bir kar satışı olup düzeltme hareketi olabilme ihtimali üzerinde her zaman durarak yatırımcıları uyarıyorlar.

Bu dönemde analiz yapmanın imkansıza yakın olduğunu ifade eden uzmanlar, yaşanan FOMO (fırsatı kaybetme korkusu) etkisi ile piyasaya ciddi şekilde sıcak para girişi olduğunu ifade ediyorlar.

Kripto para piyasa hacmi güncel durumda 260 milyar doları geçerken BTC hakimiyeti ise yüzde 66 seviyelerinin üzerine çıkmış durumda. Altcoinlerdeki paranın da bu dönemde BTC’ye aktığı görülürken, BTC hareketlerinin normalleşmesi sonrasında altcoinlerde mini bir boğa bekleniyor.

Bitcoin fiyatını canlı olarak sitemizden takip edebilirsiniz: Bitcoin fiyatı

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu