Kripto HaberleriHaberlerYetkililer Siber Dolandırıcılığa Karşı İnternet Kullanıcılarını Uyarıyor

Yetkililer Siber Dolandırıcılığa Karşı İnternet Kullanıcılarını Uyarıyor

Takip et

Bilindiği gibi İnternet üzerinden yapılan dolandırıcılık vakalarına her geçen gün bir yenisi ekleniyor ve bu tür eylemler yüzünden mağduriyet yaşayanların sayısı hızla artıyor. İnsanlar kimi zaman özel bilgilerinin paylaşılması, kimi zaman coronavirüsün kendilerine bulaştırılması, kimi zamansa sevdiklerinin can güvenliğiyle tehdit edilerek fidye ödemek durumunda bırakılıyorlar.

Yetkililer vatandaşları bu tür durumlara karşı sürekli uyarsa da saldırganlar sürekli farklı yöntemler deneyerek insanları tuzağa düşürmeye devam ediyor. Hindistan siber güvenlik ajansı, devam eden sahte e-posta dolandırıcılığına karşı İnternet kullanıcılarına uyarıda bulundu.

Yetkililerce yapılan açıklamaya göre saldırganlar kurbanlarını şu şekilde tuzağa düşürüyorlar: Hedef aldıkları kişilerin şifrelerini ele geçirdiklerine dair bir e-posta gönderiyor ve eğer istedikleri kripto para miktarını kendilerine yollamazlarsa kurbanlarının kişisel videolarını yayınlamakla tehdit ediyorlar. Ancak Hindistanlı yetkililer bu konuda endişelenecek bir durum olmadığının altını çiziyor. Kullanıcıların yapmaları gereken tek şeyin e-posta ve sosyal medya şifrelerini yenilemek olduğunu belirtiyorlar.

Öte yandan “ödül kazandınız, bu adrese kripto para yatırın”, ya da “bu adrese kripto para yatırın size daha fazlasını vereceğiz” tarzındaki mesajlara da asla itibar edilmemesi gerekiyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları