EthereumHaberler

Yılan Hikayesine Dönen Virgil Griffith Olayı Sonuçlandı: Griffith Sonunda Serbest Bırakıldı

Virgil Griffith, 1 milyon dolarlık kefaletle serbest bırakıldı.

Bir süredir gündemi meşgul eden konulardan biri de Ethereum geliştiricisi Virgil Griffith’in tutuklanma haberi oldu. Bilindiği gibi Griffith, Kuzey Kore’de Blockchain hakkında birtakım önemli bilgilerin paylaşımını yapmak ve eğitim vermekle Uluslararası Acil Ekonomik Güçler Yasası’nı (IEEPA) çiğnediği gerekçesiyle suçlanmıştı. Amerika Birleşik Devletleri görevlilerince tutuklanan Griffith, hakkındaki suçlamaları reddetmiş ancak yine de hapse atılmıştı.

Mahkemece alınan karara göre Griffith’in 1 milyon dolarlık kefaletle salıverilmesine karar verilmiş ancak sanığın ailesinin söz konusu kefaleti ödememesi Griffith’in özgürlüğüne kavuşmasına ket vurmuştu. Kefaletin geç ödenmesi sebebiyle tutukluluk hali 10 gün daha uzayan Griffith şartların yerine getirilmesinin ardından sonunda özgürlüğüne kavuştu.

Hakkındaki tutuklama ve salıverilme kararlarının yılan hikayesine dönmesinin ardından özgürlüğüne kavuşan ünlü Ethereum geliştiricisi aslında hala şüpheli durumunda. Öyle ki eğer hakkındaki iddialar kanıtlanırsa 20 yıla kadar hapis yatabilir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu