EthereumHaberler

Yılan Hikayesine Dönen Virgil Griffith Olayı Sonuçlandı: Griffith Sonunda Serbest Bırakıldı

Virgil Griffith, 1 milyon dolarlık kefaletle serbest bırakıldı.

Nexo

Bir süredir gündemi meşgul eden konulardan biri de Ethereum geliştiricisi Virgil Griffith’in tutuklanma haberi oldu. Bilindiği gibi Griffith, Kuzey Kore’de Blockchain hakkında birtakım önemli bilgilerin paylaşımını yapmak ve eğitim vermekle Uluslararası Acil Ekonomik Güçler Yasası’nı (IEEPA) çiğnediği gerekçesiyle suçlanmıştı. Amerika Birleşik Devletleri görevlilerince tutuklanan Griffith, hakkındaki suçlamaları reddetmiş ancak yine de hapse atılmıştı.

Mahkemece alınan karara göre Griffith’in 1 milyon dolarlık kefaletle salıverilmesine karar verilmiş ancak sanığın ailesinin söz konusu kefaleti ödememesi Griffith’in özgürlüğüne kavuşmasına ket vurmuştu. Kefaletin geç ödenmesi sebebiyle tutukluluk hali 10 gün daha uzayan Griffith şartların yerine getirilmesinin ardından sonunda özgürlüğüne kavuştu.

Hakkındaki tutuklama ve salıverilme kararlarının yılan hikayesine dönmesinin ardından özgürlüğüne kavuşan ünlü Ethereum geliştiricisi aslında hala şüpheli durumunda. Öyle ki eğer hakkındaki iddialar kanıtlanırsa 20 yıla kadar hapis yatabilir.

En güncel haberleri Twitter ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Android Uygulamamız ile anlık fiyat takibi yapabilir ve alarm kurabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı