Haberler

1.2 Milyar Dolarlık Kripto Para Çalındı!

Anti-Phishing Working Group (APWG) bünyesinde hazırlanarak yayınlanan raporda 2017 yılının başından beridir bugüne kadar 1.2 milyar dolarlık kripto para çalındığı açıklandı. Anti-Phishing Working Group (APWG) raporunda kripto paralar ile ilgili olarak şu aşamada 1.2 milyar dolarlık kripto para çalınması durumunun kritik bir konu olduğu, güvenlik alanında sorunların yaşanabildiği ve Bitcoin ile birlikte diğer herhangi bir kripto paranın çalınmama garantisi olmadığı birer kez daha ortaya konulmuş ve doğrulanmış oldu.

Kripto paralar konusunda atılan güvenlik adımlarının yetersiz kaldığı raporda bir kez daha doğrulanırken birçok kullanıcının kripto para varlıkları ve yatırımlarını korumak adına sadece siteler tarafından ve borsalar tarafından alınan önlemlere güvenmemesi gerektiği paylaşıldı.

Siber Suçlular Çalıyor

Yetkililer siber suçlular tarafından kripto paraların çalındığına değinerek bu tür olayların gelecekte yaşanmasının önüne geçilmesi gerektiğini, kullanıcıların ise kendilerini kötü adamlardan korumaları gerektiği ifade edildi. Birçok siber suçlu yakalanmama rahatlığı dolayısı ile son yıllarda fazlası ile kripto paraları hedef almış ve almaya devam edecek olduklarının sinyallerini vermişti. Bazı siber güvenlik uzmanları ise bu alanda önlemler alınması gerektiğini açıklamıştı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu