Binance CoinHaberler

1.3 Milyon Binance Coin (BNB) Yakıldı!

16. BNB yakma işlemi gerçekleşti.

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance 16. BNB yakma işlemini tamamladığını duyurdu.

Yapılan açıklamada  yaklaşık 400 milyon dolar değerinde 1.3 milyon BNB’nin yakıldığı ifade edildi.

“Yaklaşık 393.673.653,52 $’a eşdeğer, 1.296.728 BNB yakma işlemini tamamladık. Teknik incelemeye göre, kalan kilitli takım BNB’sinin kilidi açıldı ve takım adresine taşındı. Binance ekibi, yakma dışında şimdiye kadar ekip tahsisinden tek bir BNB kullanmadı veya satmadı.”

BNB yakma olayının fiyata olumlu veya olumsuz bir etkisi olmadığı gözlendi. Bitcoin’deki sıkıcı tablonun tüm altcoinlere yansıdığını ve haberi olan altcoinlerin dahi beklenen performansı gösteremediğini gözlemliyoruz.

Uzmanlar bu durumun marketteki risk iştahının düşük olmasının bir etkisi olduğunu ve Bitcoin’deki belirsizliğin tüm altcoin yatırımcılarını tedirgin ettiğini ifade ediyor.

BNB Yakma Programı Ve Amacı Nedir?

Binance’nin mevcut BNB Coin yakma programına göre, her üç ay da bir Binance ticaret hacminin %20’si oranında BNB’yi geri almak veya yok etmek şeklinde ortadan kaldırıyor.

Bu işlemle halka arz sırasında üretilen 200 milyon BNB’nin %50 sinin piyasadan kaldırılması hedefleniyor. Yakma işlemi tamamlandığında BNB’nin toplam arzı 100 milyon adet ile sınırlı olacak.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
5 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu