BitcoinHaberler

1 Euro = 10 TL, 1 Dolar = 8.53 TL, 1 BTC = 115.243,88 Türk Lirası! Neler Oluyor?

TL'de değer kayıpları birbiri ardına yaşanıyor.

Son günlerde Türkiye ekonomisi tarihinin en zorlu dönemlerinden birini yaşıyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz günlerde “Türkiye bu dönemde ekonomik kurtuluş savaşı veriyor. Ekonomik bir savaş veriyor” açıklamasında bulunmuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından hemen önce TCMB Başkanı Uysal’ın “TL aşırı değersiz bir noktada” açıklaması dolar ve euro kurunda artışları tetiklemişti.

ABD’den gelecek seçim açıklamaları ve haberleri tüm dünyada merakla beklenirken seçim sonuçları öncesinde TL’de büyük değer kaybı yaşandı. 8.53 TL’yi gören dolar kuru Türkiye tarihinde görülen en yüksek seviye oldu.

1 euro 10 TL’yi geçerken, son dakika gelişmeleri arasında gram altın ise 521 TL’yi gördü.

510 TL seviyesinden hemen sonra hızlıca yükselişe geçen gram altın fiyatında rekorlar birbirini kovaladı.

Gün içerisinde 1 Bitcoin Türk Lirası karşısında tarihin en güçlü rekorunu kırarak 115 bin 243 liraya yükseldi.

Türk Lirası Değersizleşti, Vatandaş Döviz Ve Altına Yöneldi

TL’nin son dönemde büyük oranda değer kaybetmesi ve değer kaybedeceğine dair açıklamalar sonrasında çok sayıda vatandaş TL varlıkları tercih etmemeye, döviz ve altın varlıklara yönelmeye başladı. Altındaki görülen yükseliş dikkat çekerken, döviz varlıklarda da kazançlar kısa süre içerisinde rekorlara oynadı.

Bitcoin’e yatırım yapan Türk yatırımcı sayısının son dönemde düşük düzeyde olduğuna dair tahminler bulunurken, bunun nedeni olarak ise altın ve dolarda dengenin sürekli yükseliş yönünde iken Bitcoin’in ise bu dönemde yükseliş ve düşüşler arasında git geller yaşaması olarak gösterildi.

*Bu içerik Bitcoinsistemi.com’a özel olarak üretilmiştir. Herhangi bir yatırım önerisi veya tavsiyesi niteliğinde değildir. Fiyat verileri Coinbase-Bitstamp ve Morningstar’dan alınmış olup 3 KASIM SALI SAAT 16.00 VERİLERİDİR.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu