Binance Coin

10. BNB Yakma İşlemi Sonucu: 38 Milyon Dolarlık BNB Kalıcı Olarak Dolaşımdan Kaldırıldı

Söz konusu işlem USD açısından değerlendirildiğinde 2. en büyük BNB yakma işlemi oldu.

Nexo

Binance 38.8 milyon dolarlık 2.216.888 BNB’yi yakarak 10. Binance Coin yakma işlemini dün itibari ile gerçekleştirdi. Binance Kurucu CEO’su Changpeng Zhao’nun attığı tweette de belirttiği üzere bu, USD açısından değerlendirildiğinde 2. BNB açısından bakıldığında ise 3. en büyük yanma olarak kripto tarihine geçti.

Kripto Para Yakma Nedir?

Kripto para yakma işlemi aslında alışıldık bir durum. Bir kripto para üreticisi kripto para biriminin bir kısmını dolaşımdan kaldırırsa söz konusu kripto parayı yakmış yani sonsuza kadar kimliği belirsiz bir cüzdana hapsetmiş olur. Bu yöntemle piyasadaki kripto değer miktarı yani arz miktarı azaltılmış olur.

Yakılma işleminin yapıldığı 17 Ocak’ta BNB fiyatı 17.17 iken yaklaşık 1 dolarlık yükselişle 18.03’e çıktı ancak bu yükseliş uzun sürmedi ve kripto değer an itibari ile 17,14 dolardan işlem görüyor. Tabi bu düşüşte Bitcoin’in gerilemesinin etkisi de büyük.

En güncel haberleri Twitter ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Android Uygulamamız ile anlık fiyat takibi yapabilir ve alarm kurabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı