BitcoinEkonomiHaberler

10 Milyar Dolarlık Varlık Yöneticisi Yeni Bitcoin Fonu Kurdu!

Kurumsallar Bitcoin ile ilgilenmeye devam ediyor.

Kurumsal yatırımcılar birer birer Bitcoin’e yatırım yapmaya devam ediyor. New York Digital Investment Group’un (NYDIG) ana şirketi Stone Ridge Asset Management Bitcoin odaklı yeni bir yatırım stratejisini açıkladı.

Şirket ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) Bitcoin odaklı yeni fonu için izahname sundu.

SEC’e sunulan izahnamede Stone Ridge Bitcoin Fonunun hisseleri ile fon ve pay sahiplerine sunulan hizmetler hakkında önemli bilgiler açıklanarak fonun birincil yatırım hedefinin “sermaye değerlemesi” olduğu belirtildi.

Fon, spot alımlar yerine vadeli işlemler aracılığı ile Bitcoin’e yatırım yapmayı hedeflediğini vurgulayarak şunları belirtti:

Fon, yatırım stratejisini öncelikle Bitcoin vadeli işlem sözleşmelerine ve doğrudan veya dolaylı olarak Bitcoin’e yatırım yapan araçlara yatırım yaparak sürdürüyor. Fon, doğrudan Bitcoin veya diğer dijital varlıklara yatırım yapmaz.

İzahnamede, fonun önemli miktarda nakit, ABD devlet tahvili, ipoteğe dayalı menkul kıymet ve diğer varlıklara sahip olmasını beklediği de açıklandı.

Açıklanan fonun hedefinin Bitcoin ile ilgili yatırım yapmak olduğu vurgulanarak fonun finansal olarak maruz kalacağı Bitcoin toplam değerinin fonun net varlığının %100- %125 arasında olacağı belirtildi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu