Kripto HaberleriEkonomi10 Trilyon Doları Yöneten CEO'dan FED Faiz Kehaneti Geldi: Tahminini Söyledi!

10 Trilyon Doları Yöneten CEO’dan FED Faiz Kehaneti Geldi: Tahminini Söyledi!

Bünyesinde 10 trilyon dolarlık varlığı yöneten şirketin CEO'su, FED'in sonraki faiz adımlarına dair tahminlerini açıkladı.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

BlackRock Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Laurence Fink Çarşamba günü yaptığı açıklamada, FED’in faiz oranlarını iki ila dört kez daha artırmasını beklediğini, ancak ABD ekonomisi için ciddi bir durgunluk veya sert iniş riskini yüksek görmediğini söyledi.

Deutsche Bank finansal hizmetler konferansında konuşan Fink, FED’in sıkılaştırma döngüsünü tamamlamadığına inandığını, ancak dört artırımdan ziyade iki artırıma daha yakın olacağını düşündüğünü söyledi. Enflasyonun yüksek seyretmeye devam ettiğini ve fiyat baskılarında bir azalma olduğuna dair kanıt görmediğini sözlerine ekledi.

Yönetimindeki 10 trilyon ABD Dolarından fazla varlıkla dünyanın en büyük para yönetim şirketini yöneten Fink, ekonomik büyümede mütevazı bir yavaşlama beklediğini, ancak derin bir daralma beklemediğini söyledi.

İlgili Haber
Sıcak Gelişme: FED, 'Beige Book' Belgesini Yayınladı: İşte Önemli Detaylar!

Fink, ticari gayrimenkul gibi sorunlu alanların olacağını, ancak genel ekonominin dirençli ve çeşitlendirilmiş olduğunu söyledi.

Ayrıca, piyasalar üzerinde etkili olan ve ABD’nin yükümlülüklerinde bir temerrüdü tetikleme tehdidinde bulunan ABD borç limiti sorununa bir çözüm bulunacağına dair iyimserliğini dile getirdi. Her iki tarafın da bir krizden kaçınmanın bir yolunu bulacağına inandığını söyledi, ancak ABD’nin borç limiti “draması” ile rezerv para birimi statüsünü tehlikeye attığı konusunda da uyardı.

Bitcoinsistemi.com olarak bildirdiğimiz üzere kısa bir süre önce FED Beige Book belgesini yayınlamış ve Mart ve Nisan ayında ABD ekonomisinde çok az değişiklik olduğunu söylemişti.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Piyasa Değeri

Detay