coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriRehberBitcoin Yatırımı Yapmanın Zamanı Nasıl Belli Olur?

Bitcoin Yatırımı Yapmanın Zamanı Nasıl Belli Olur?

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Bitcoin yatırımı yapmanın en doğru zamanı ne zaman? Kripto para yatırımı yapmanın en uygun zamanı hakkında kripto para yatırımcıları ne zaman yatırım yaparlarsa daha fazla büyük oranda kazanç elde edebilecek olduklarını merak etmekteler. Haklı olarak bazı kripto para ve Bitcoin yatırımcıları kripto paraların değerinin yükselip yükselmeyeceğini öneden bilemezler. Kripto para yatırımcılarının değer kazanıp kazanmayacak olduğu konusunda kripto para yatırımı yapıp yapmaması konusunda hangi tarihlerde ve nelere dikkat ederek yatırım yapmaları gerektiğini bilebilmekte bir o kadar karmaşık ve belirsizlik içeren bir sorudur.

Kripto para yatırımı yapılacak zamanlar boğa piyasasının yaşandığı dönemlerde olabilir, ayı piyasasının yaşandığı dönemlerde. Ayı piyasası demek kripto paraların bir süre düşüş eğilimi gösterip değerinin büyük oranda belki de %100’e varan oranda değer kaybetmesi ile kendini belli edebilir. Boğa piyasası ise kripto paraların %100’e ve daha fazla değer kazandığı zamana denilmektedir.

Bitcoin boğa piyasasında binlerce lira değer kazanabilir. İnsanların bu zamanda kripto para yatırımı yapıp yapmayacak olduklarına kendileri karar vermesi gerekir ve kripto para konusunda boğa piyasası veya ayı piyasasını göz önünde bulundurup yükseliş olacağına dair sinyaller var ise yatırım yapması önemlidir.

Bitcoin kripto para piyasasının en önemli konularından bir tanesidir. Kripto para yatırımları arasında en fazla insan tarafından tercih edilen kripto para birimi olarak değeri ile insanların dikkatini çeker ve daha fazla insan kripto para ile ilgili olarak tercih yaparken Bitcoin dışında farklı altcoinlere yönelmeden bunu direkt olarak tercih eder.

Kripto paralara ne zaman yatırım yapılması doğrudur? Kripto para yatırımı yapılması gereken dönem kısa, orta ve uzun vadede değişebilir. İnsanlar uzun vadeli yatırım yapacaklarsa mesela 3 yıl kripto paralarını satmayı düşünmüyorlar ise hemen bugünde yatırım yapsalar 3 yıl sonunda daha fazla para kazancı elde edebilir.

Kısa vadeli yatırımlarda ise en düşük kripto para fiyatlarından yatırım yapmak gerek ve bunu yaparken insanların en düşük ve olabildiğince düşük kripto para fiyatlarından yatırım yapmak gerekiyor.

Bitcoin aldım yükselmedi ne zaman satmak gerek?

Bitcoin aldınız ama yükselmediyse ve hemen satmak istiyorsanız zararına satış değilse hemen satış yapmayı uygun görmek mümkündür. Ancak eğer zarar edecek bir fiyattan Bitcoin satacak iseniz bu yatırımdan zarar ettiniz demektir. Acil olarak satma isteğiniz yok ise ve Bitcoin satışının yapılmak için en uygun zamanı beklemeye yetecek kadar bir süre zaman varsa bekleyerek hareket etmelisiniz. Bitcoin ayı piyasası döneminde satış yapmak isterseniz bu durumda kripto para biriminin boğa piyasasına kadar yükselmesi çok kısa sürede gerçek olmayabilir.

Bu nedenle en doğru satış zamanı için boğa piyasası dönemidir. Boğa piyasası zamanında yatırımcıların dikkat etmesi gerekenler kripto para yatırımcılarının elde edecek oldukları kazanç ile başkalarının kazandığı kazanç oranlarını asla karşılaştırmaması olmalı. Aksi durumda daha fazla bekleme ve daha büyük kayıplar yaşanması riski daha fazla artacaktır.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları