coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriBitcoinEn düşük maliyetle kripto para madenciliği nasıl yapılır?

En düşük maliyetle kripto para madenciliği nasıl yapılır?

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button
Madencilik, kripto para madenciliği veya Bitcoin madenciliği en düşük maliyet ile nasıl yapılır? Dünyada birçok insanın yeni bir meslek olarak edindiği ve kolay para kazanma yöntemi olarak gösterilen bir meslek olarak kripto para madenciliği yapmak sanıldığı kadar fazla kolay değildir. İnsanların tek bir heves uğruna veya kısa süreli para hevesi uğruna kripto para madenciliği yapması tamamen uygun olmayan ve tamamen zarar etme riskini çok fazla arttıran nedenlerden bir tanesi olmakla birlikte dikkatli olunmaması durumunda eldeki paradan olmaya kadar varan sonuçları olabilecektir.

Kripto para madenciliği yapacak olan insanın bir takım bilgiye sahip olması ve kripto paralar konusunda bilgi sahibi olmasının yanında nasıl para kazanabilecek olduğu ve madencilik yaparken nelere dikkat etmesi gerektiği gibi konularda bir takım bilgilere düzgün ve tam doğruluk ile sahip olması gerekir. Klasik olarak insanların sıradan işlerde ”ne olursa yaparım, nasıl olursa yaparım” sözleri Bitcoin madenciliği söz konusu olduğunda gerek maliyet, gerek gider, gerek ise bilgi gerektirmesinden dolayı sanıldığı kadar kolay değildir.

İlgili Haber  Bitcoin Madenciliği Rehberi

Birçok insanın kripto paralar ile ilgili düşüncesinin olumlu yönde olmasına sebep olan bu meslek dalının dünyada binlerce insanın evini geçindirmesi ve binlerce insanın para kazanmasını sağladığı ise es geçilemeyecek gerçeklerden sadece bir tanesi ve en önemlisi olarak bilinmektedir. Madencilik bir iş veya bir meslek olarak tanımlanabilecek olduğu üzere bu kelime genellikle sıradan fiziksel madencilik ile karıştırılmaktadır. Kömür madeninde çalışan bir madenci nasıl ki bugün kömür çıkarmak için saatler harcıyor ve fiziksel olarak çok fazla güç harcamak zorunda kalıyor ise kripto para madenciliği de bunun tam tersi olarak donanım parçalarının yönetilmesi ile dijital madencilik olarak tanımlanabilir.

Nasıl daha düşük maliyet ile kripto para madenciliği yapılır?

Düşük maliyetle kripto para madenciliği yapmak için bir takım gereklilikler olacaktır. Eğer enerji fiyatlarının Türkiye gibi yüksek olduğu ülkelerden birisinde yaşıyorsanız ilk etapta ev enerjisi kullanarak kripto para madenciliği yapmanın size kazandırmayacak olduğunu çok iyi bilmelisiniz. Bu konuda Türkiye’de bazı kişiler arasında ”dolar ile kazanacağız, elektrik yüksek olsa ne olur?” dediklerini biliyor ve bunun için uyarıda bulunmakta gerekiyor. Türkiye gelirine oranla dünyada en pahalı enerji fiyatına sahip olan ülkelerden bir tanesi olarak dolar kuru artışlarına göre enerji fiyatlarına aralıklarla zam yapmakta ve madencilikten kazanacak olduğunuz %10 daha fazla kar getirisi enerji fiyatına gelecek dolar kuru zammı dolayısı ile elinizde %10 oranında kayıp yaşamanıza neden olabilir.

Madencilik yapmak için en düşük fiyatla madenciliği nasıl yapabilecek olduğunuz konusunda legal yolları konuşmak gerekirse Türkiye’de sadece 2-3 farklı şansınızın olduğunu söylemek gerekiyor.

Güneş enerjisi ile elektrik üretmek

Türkiye ve dünyada en ucuz maliyet ile kripto para madenciliği yapmanın en kolay legal yolları arasında güneş enerjisinden verim almak ve güneş enerjisi ile kripto para madenciliği yapmak geliyor.

Madencilik cihazlarının enerjisini çıkarmak için evinizin çatısına veya belirli bir alana tam tesisat olarak kuracak olduğunuz güneş enerjisi panelleri ile (küçük bir alana kurulacak paneller yeterli olmayacaktır) kripto para madenciliğini ilk birkaç ay sonra neredeyse bedavaya getirmiş olabilirsiniz. Bunun için büyük bir alana ve olabildiğince fazla güneş vuran bir alanda panellerin olması gerekir. Bu panellerde üretilecek olan enerjinin ev elektriğine aktarılması veya belirli bir şekilde depolanması için ise tam tesisat kurmanız gerektiğinden sıradan bir apartman dairesinde bu kesinlikle olamayacaktır.

Güneş enerjisinin aktif olarak kullanılabilecek olduğu alanlar eğer ki kendinize ait bir tarlanız var ise veya boş bir tapulu arsa benzeri güvenilir bir yere sahipseniz gerekli önlemleri alarak çok daha uygun fiyatlara ve düşük maliyet ile kripto para madenciliği yapabilirsiniz.

Rüzgar enerjisi kullanarak madencilik yapmak

Rüzgar enerjisi ise tribünleriniz varsa eğer ki kendi ürettiğiniz elektriği özel enerji şirketlerine satmak yerine kendiniz için kullanabilir ve bu sayede bedavaya yakın maliyet ile kripto para madenciliği yapabilirsiniz. Dünyada birçok kripto para madencisinin bu şekilde düşünceleri olmasına rağmen gerekli olan paraya sahip olamadıkları ve yabancı ülkelerde fazlası ile kripto para madencisi bulunmasından dolayı bu düşünceleri değerlendirdikleri ve İzlanda ile İrlanda’nın bu alanda çok fazla tanınan 2 ülke olduğunu hatırlatalım.

Rüzgar enerjisi panellerine sahip bir kişi iseniz veya buna sahip olabilecek paranız var ise bedavaya yakın enerji ile birlikte madencilik yapmayı düşünebilirsiniz. Burada unutulmaması gereken Türkiye ve dünyanın birçok ülkesinde rüzgar enerjisinden elde edilen elektriğin çok yüksek fiyatlara satılıyor olmasından dolayı rüzgar enerjisi tribünlerine sahip olan insanların madencilik ile uğraşmak yerine direkt olarak kendilerine ait olan enerji panellerinden elde ettikleri enerjiyi özel enerji şirketlerine satmaları ve bu sattıkları enerjinin karşılığında çok daha fazla para kazanıyor olmaları unutulmamalı. Birçok rüzgar enerjisi tribününe sahip olan işadamlarının buradan elde ettikleri gelirlerin aslında çok fazla olmasına rağmen çok fazla rağbet görmemesinin nedeninin genellikle ilk aşamada olan maliyetler, lokasyon sorunları ve benzeri konulardan dolayı olduğu çok rahatlıkla görülebilmekte.

Ortak elektrik kullanımı

Türkiye’de ve bazı Ortadoğu ülkelerinde hala daha geçerli olan ”sayaçsız” ortak enerji kullanımının olduğu evler mevcut. Bu evler kimi zaman şehir içerisinde, kimi zaman şehir dışında olabildiği üzere bu şekilde ortak paydada ödenen bir evde yaşıyor iseniz madencilik için kullanacak olduğunuz enerjinin 4 daire olması durumunda sadece %25 kadarını siz ödemiş olacaksınız. 8 dairenin ortak tek bir sayaç ile enerji kullanıyor olduğu düşünülürse çok daha ucuz fiyata kripto para madenciliği yapmış olabilirsiniz.

Ortak enerji kullanım alanlarında 1000 TL aylık elektrik faturası gelmesi durumunda 4 daire olduğunu hesap edersek 250 TL kadar kısmı size düşecektir. Maalesef bu birçok insanın haksız yere kendi kullandığından daha fazla enerji parası ödemesine neden olabilecek bir uygulama olacak olsa dahi diğer daire sakinlerinin gelecek enerji tutarı konusunda kendilerine özel bir saat bağlatmamaları ve haklarının kullanımı konusunda iyi bir düşünceye sahip olmamalarından dolayı normal olarak karşılanabilir. Bu yöntem dolayısı ile kendi dairesine özel saat bağlatan ev sahiplerinin olabileceğini dahi gelecekte görmek belki de mümkün olabilecektir.

Daha uygun fiyatlı kripto para madenciliği için bu 3 yöntem Türkiye’de uygulamasında engel olmayan yöntemler olduğundan dolayı Bitcoin madenciliği yapacak olan kimselerin buna dikkat ederek hareket etmesi ve daha uygun fiyat ile Bitcoin madenciliğini yapmaları için büyük önem taşımaktadır.

*Bazı uygulamalar bölgesel farklılık gösterebilir.

**Bu uygulamaların legal olup olmadığı ve güvenlik gibi tüm konularda bireyin kendisi sorumludur, Bitcoinsistemi.com bu öneriler dolayısı ile ortaya çıkabilecek zararlar konusunda mesuliyet kabul etmeyecektir.

***Öneri değil, bilgi amaçlı hazırlanan bu makale kripto para madenciliğinin nasıl daha ucuz enerji maliyeti ile daha ucuza kar elde edilebilecek olduğu konusunda hazırlanmış ve bilgi vermeye dayalı olarak belirli bir takım güncel/güncel olmayan enerji tüketim ücretleri hesaplanarak hazırlanmıştır. Veriler ve enerji fiyatlarının bölgesel olarak değişim gösterebilecek olduğu göz önünde bulundurulmalı ve dikkatli hareket edilerek iyi araştırma sonrasında uygulanması önem taşır.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları