coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriAltcoin10 Trilyon Dolarlık Varlık Yöneticisinden Dogecoin Analizi! "Hazır Olun!"

10 Trilyon Dolarlık Varlık Yöneticisinden Dogecoin Analizi! “Hazır Olun!”

Fidelity analistleri, Bollinger bantları göstergesini DOGE grafiğine uyguladı ve yatırımcıları yüksek volatiliteye karşı uyardı.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Tesla CEO’su Elon Musk’ın gözde kripto parası Dogecoin’de aşağı/yukarı yönlü sert hareketler görülüyor.

Bunda Elon Musk’ın yaptığı DOGE paylaşımları da bulunuyor.

Ancak Dogecoin bu yılı en büyük iki kripto para birini Bitcoin (BTC) ve Ethereum’a (ETH) göre daha sakin geçirdi.

Coindesk’in haberine göre Dogecoin’in fiyat performansını inceleyen Fidelity analistleri, Bollinger bantları göstergesini DOGE grafiğine uyguladı.

Analistlere göre Bollinger bantları göstergesi DOGE’de fırtına öncesi sessizlik olabileceğini gösteriyor.

Bollinger bantları, kripto para fiyatlarının 20 günlük SMA ortalamasının iki standart sapma üstüne ve altına yerleştirilen oynaklık çizgileri olarak tanımlanmaktadır.

Bantlar arasındaki genişlik artar ise bu artan volatiliteye işaret ederken, bantlar arasındaki mesafenin daralması volatilitenin azaldığına işaret eder.

Buna göre analistler “genellikle geniş veya yüksek bant genişliği, devam eden yükseliş yada düşüş eğiliminin sona yaklaştığını gösterir.” dedi.

Bu verilere dayanarak Dogecoin’de Bollinger bant genişliğinin daraldığını belirten analistler buna bağlı olarak şunları söyledi:

“DOGE’de alışılmadık derecede düşük bir bant genişliğini, Fidelity olarak DOGE piyasasının her iki yönde de belirgin bir hareket başlatmak üzere olabileceği şeklinde yorumluyoruz.

Dolayısıyla Dogecoin, bant genişliğinin daralması ve genişlemesi arasında gidip gelme eğilimine paralel olarak yakında bir volatilite patlaması görebilir.”

Zira analistlere göre DOGE’de bant genişliği iyice daraldı ve bu durum bantların genişleyeceği ve beraberinde aşağı yada yukarı yönde sert hareketlerin olabileceği anlamına geliyor.

Tradingview’den alınan Dogecoin grafiğinden de anlaşılacağına göre bantlar arasındaki genişlik son zamanlarda iyice sıkışmış ve bant genişliği 0,06’ya düşmüş durumda.

Son 24 saatte %1,32 artış kaydeden Dogecoin yazım esnasında 0,07336 dolarda bulunuyor.

1946 yılında kurulan Fidelty Aralık 2022 itibariyle yönetimi altında 10,3 trilyon dolarlık varlık tutan dünyanın en büyük varlık yöneticilerinden birisidir.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

2 YORUMLAR

Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

2 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Anonim

Dogecoin yazım esnasında 0,7336 dolarda bulunuyor. 0.07336 olacak.

Anonim

Siktr lan ibne

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları