coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriBitcoin105.000 Bitcoin (BTC) ve 807.000 Ethereum (ETH) Opsiyonu Bugün Sona Eriyor: Anlamı...

105.000 Bitcoin (BTC) ve 807.000 Ethereum (ETH) Opsiyonu Bugün Sona Eriyor: Anlamı Ne?

Bitcoin ve Ethereum tarafında verilere göre bugün yüklü miktarda opsiyon sona erecek, analistler ne düşünüyor?

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Kripto para analisti GreeksLive tarafından atılan bir tweet’e göre, 105.000 BTC opsiyonu ve 807.000 ETH opsiyonu, toplam 4.64 milyar dolarlık değerle sona ermek üzere.

Bunlar, belirli bir fiyattan ve belirli bir zamana kadar BTC ya da ETH alma ya da satma hakkı veren sözleşmelerdir. 105.000 BTC opsiyonu, belirli bir fiyat ve tarihte BTC alma veya satma hakkı veren 105.000 sözleşme olduğu anlamına gelir.

Tweet ayrıca piyasa duyarlılığı ve beklentilerine ilişkin bazı ilginç bilgiler de ortaya koyuyor. Hem BTC hem de ETH için put call oranı 1’in altında, yani put opsiyonlarından daha fazla call opsiyonu var. Bu durum, analiste göre yatırımcıların her iki kripto para biriminde de yükseliş eğiliminde olduğunu ve fiyatlarının artmasını beklediğini gösteriyor.

İlgili Haber  Bitcoin'de Dünkü Düşüşün Ardından CryptoQuant Analistleri BTC'yi Değerlendirdi: Yükseliş Potansiyeli Değişti Mi?

Bununla birlikte, hem BTC hem de ETH için maksimum risk noktası mevcut piyasa fiyatlarının altında. Maksimum risk noktası, opsiyon sahipleri için en fazla kayba ve opsiyon satıcıları için en fazla kâra neden olan fiyattır. BTC için maksimum risk noktası 27.000 dolar, ETH için ise 1.850 dolar olarak hesaplandı.

Bu, BTC veya ETH’nin vade tarihinde bu fiyatlardan kapanması durumunda, opsiyon sahiplerinin çoğunun para kaybedeceği ve opsiyon satıcılarının çoğunun para kazanacağı anlamına gelir.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail