Haberler

115.000 £ Değerinde Kripto Para Dolandırıcılığı Yaptı!

İngiliz yetkililer 35 yaşındaki kadın hakkında soruşturmada son noktaya geldi.

115.000 £ değerinde kripto para dolandırıcılığı yaptığı ve corona virüsü salgınından faydalandığı belirtilen 35 yaşındaki İngiliz kadının yakalandığı duyuruldu. Corona virüsü salgını sırasında küçük işletmelere yardımcı olacaklarını ve bunun devlet destekli olduğuna inandıran 35 yaşındaki kadın, ardından ise işletmelerden kripto para aldı ve bunun sonucunda işletmelere daha fazla karşılık olarak ödeyeceği tutarı ödemedi.

İngiliz yetkililer konu ile ilgili soruşturma başlatırken 115.000 £ değerindeki dolandırıcılık olayında mağdurlara ulaşmak ve gerekli cezaların verilmesi için çalışmaların devam ettiği açıklandı. Yapılan açıklamalarda olayın henüz tam sonuçlanmadığı ancak üzerinde çalışmaların yürütüldüğü belirtildi.

İngiliz yetkililer yaz aylarında kripto para dolandırıcılıklarına karşı ülkedeki insanları uyarmıştı. Ancak İngiltere ve tüm dünyada bu tür dolandırıcılıklar artarak devam ediyor.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Yazılar

Başa dön tuşu