Haberler

1980-2000 Arası Doğanların 5/1’i Bitcoin’e Yatırım Yapıyor

Michelmores hukuk firmasının anketi...

Nexo

Michelmores isimli hukuk firması tarafından yapılan anket sonucuna göre 1980 ile 2000 arasında doğan kişilerin 5/1’i kripto paralardan herhangi bir tanesine yatırım yaptı. Kripto para birimlerine yatırım yapan gençlerin oranı son yıllarda hükümetler ve devlet olayları, siyasi gelişmeler ve güvenilir dijital yatırım arayanların ilk yaptıkları yatırım tercihlerinden bir tanesinin kripto para olmasını sağladı. Kripto para yatırımı yapanların sayısının giderek daha fazla artabileceğine dair beklentiler varken, yatırımcılar fiyatların daha yüksek seviyeleri göreceği ve fiyatın beklenmedik düzeyde artabilecek olduğu beklentisi de hesaba katılınca kripto para yatırımlarını değerlendirmeye başladılar.

Bitcoin’e yatırım yapanların oranının genç nesilde daha çok sayıda olduğu ve rekor kırmasa da beklentilerin arttığı biliniyor. Genç nesil, kripto para birimi yatırımlarını severken yaşlı nesil ise kripto para birimi yatırımları konusunda pek fazla güven vermediği gibi gerekçeler ile kripto paralara yatırım yapmak istemiyor. Genç nesil kripto para yatırımı yapmayı, yaşlı nesil ise altın ve fiziksel yatırım aracı olan ev, araba gibi ürünlere yatırım yapmayı seviyor.

En güncel haberleri Twitter ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Android Uygulamamız ile anlık fiyat takibi yapabilir ve alarm kurabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı