Haberler

2017’de 20.000 Dolar Rekorunun Arkasında Bitfinex Mi Var?

Bitfinex kripto para birimi borsasının kripto para Bitcoin'in rekor kırmasının ardında olan tek neden olduğu iddia edildi.

Nexo

ABD’li uzmanlar Bitfinex kripto para borsasının 2017 verilerini incelemeye aldı. Bitcoin 2017 yılında rekor kırmış ve milyonlarca insan o dönemde kayıplar ve kazançlar arasında kaybolmuştu. Trilyon dolar olması beklenen piyasa hacmi bir türlü trilyon dolarları görememiş olsa da kripto para piyasasında rekorlar kırılmış ve milyonlarca insan kripto para birimlerini satın almıştı. Bugün artık Bitcoin daha farklı bir yerde ve insanlar 10.000 dolar seviyesi altında seyreden fiyatı nedeniyle Bitcoin’in ne zaman rekor kıracak olduğunu merak ediyor. Bitcoin kısa süre içerisinde rekor kırabilecek gibi görünmüyor olsa da uzmanlar 20.000 dolar rekorunun yapay olduğunu ve bu sebeple tekrar görülmesinin uzun yıllar olmayabilecek olduğunu düşünüyor.

Bitfinex borsasının bu konuda açıklama yapmadığı biliniyor ancak kısa süre önce 20 bin dolar beklentisi olanlar bu haberler ile bir kez daha sarsıldı. Konu ile ilgili olarak araştırmaların ne kadar süreceği ve doğru çıkıp çıkmayacağı bilinmemekte.

Bazı uzmanlar her ne kadar 20 bin doların görülmesi zor dese de, 2020 içerisinde 60 bin dolar beklentisi olan analistlerin sayısı da bir hayli fazla.

En güncel haberleri Twitter ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Android Uygulamamız ile anlık fiyat takibi yapabilir ve alarm kurabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı