BitcoinHaberler

220 Milyon Dolarlık Bitcoin Cüzdanının Şifresini Unuttu: 2 Hakkı Var Ve…

İntihar sebebi mi, şanssızlık mı?

Bundan 8 yıl önce “Bitcoin nedir?” videosu hazırlayan ve ardından 7.002 dolar ödül alan Almanya doğumlu Amerika’da yaşayan yazılımcı Stefan Thomas, IronKey adlı dijital cüzdanının şifresini unuttu. Yıllar önce 7.002 Bitcoin çok değerli değildi ve bugün 220 milyon dolar değerinde.

Milyoner olan ancak şifresine ulaşamadığı için 220 milyon Amerikan doları servete ulaşamayan genç yazılımcı, basına yaptığı açıklamada “düşündüm, yatağa gittim, kalktım, uzandım hep düşündüm. Bilgisayara baktım yine düşündüm. Bir kağıda şifremi yazmıştım ama o kağıdı bulamadım. 8 kez denedim 2 hakkım kaldı, 2 hak sonra başka bir hakkım olmayacak ve 220 milyon dolar uçup gidecek” açıklamasında bulundu.

IronKey sonsuza dek 10 deneme hakkı sunarken, en çok kullandığı 8 parolayı deneyen Stefan Thomas, bu parolaların doğru olmadığını gördü. Milyoner isim, coronavirüs nedeniyle zor durumda olduğunu ve bunun kendisi için ‘kurtarıcı’ olduğunu belirtti.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu