BitcoinHaberler

278 Milyon Dolarlık BTC 100 Yıl Sonra Satılacak – Peki Ama Satılabilecek Mi?

Eğer satış yaparsa piyasada bir anda düşüş görüleceğine inanılıyor.

Microstrategy CEO’su Michael Saylor, şirketinin 250 milyon dolara kısa süre önce satın aldığı 21.454 Bitcoin’i 100 yıl elinde tutacak olduğunu iddia etti. Saylor, kısa süre önce şirketin satın aldığı 250 milyon dolarlık BTC’nin %11 değer kazandığını ve kısa süre içerisinde 278 milyon dolar değere ulaştığına dikkat çekerek “100 yıl boyunca satış olmayacak. 21.454 Bitcoin’i satmak için almadık ve 100 yıl boyunca satılmayacağını rahatlıkla söyleyebilirim” açıklamasında bulundu.

Bitcoin’in diğer tüm yatırım araçlarına göre daha iyi olduğuna değinen Saylor, “Bitcoin, altından yüz kat daha iyi değilse, altından milyon kat daha iyidir ve buna yakın hiçbir şey yoktur.” dedi.

Satış Yaparsa Piyasa Dakikalar İçerisinde Yüzlerce Dolar Değer Kaybedebilir

21.454 BTC’nin bugün bu dakika Saylor tarafından satılmaya karar verilmesi durumunda Bitcoin fiyatında hem direkt etki hem de dolaylı etki nedeniyle yüzlerce doların düşmesi öngörülüyor.

Ayrıca 100 yıl tahminin pek de geçerli olamayabileceği, Bitcoin’in 100 yıl sonrasına kadar kalıp kalmayacağının bile bugünden tahmin edilemez olduğu belirtiliyor.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Yazılar

Başa dön tuşu