blank
XRP

287 Milyon XRP Harekete Geçti: Ripple Neyi Amaçlıyor?

Ripple, 287 milyon XRP'lik transfer yaptı.

Popüler kripto para takip hizmeti Whale Alert, Ripple’ın son 24 saat içerisinde bir hayli hareketli olduğunu tespit etti. Whale Alert’ın Twitter sayfasında paylaşılan gönderilere göre Ripple son 24 saatlik süre içerisinde milyonlarca XRP içeren birçok transfere imza attı. Peki Ripple’ın bu transferleri yapmasının arkasındaki sebep tam olarak ne?

En Yüklü XRP Transferini Coinbase Yaptı

Whale Alert verilerine göre Ripple ve önde gelen kripto para borsaları Bitstamp ile Coinbase, toplamda 288 milyon adet XRP transferi gerçekleştirdi.

Transferlerin yapıldığı an ve fiyat verilerine göre bunların toplam değeri 141 milyon doların üzerinde. Ripple, ilk olarak 30 milyon XRP’yi kendi cüzdanından Bitstamp’in cüzdanına gönderdi.

Bitstamp’in bu cüzdanı ise özellikle Avrupa içerisindeki On-Demand-Liquidity ürününü kullanan platformlara yönelik hizmet veriyor. Bu da aslında söz konusu transferin kurumsal yatırımcı talebi doğrultusunda oluştuğunu göstermekte.

Son 24 saat içerisindeki en büyük XRP transferi ise Coinbase tarafından yapıldı. Coinbase, 158 milyondan fazla XRP’yi kendi cüzdanları arasında transfer etti. Bu da aslında durumun basit bir cüzdan transfer veya değişim işlemi olabileceğini gösteriyor.

Transferlerin uç noktasında yer alan iki kurumun BitGo depolama hizmeti ve OKEx kripto para borsası olması da dikkat çekti. OKEx’e gönderilen fonların satış baskısı oluşturma riski bulunurken BitGo’ya gönderilenlerin uzun vadeli yatırım olarak tutulma ihtimali yüksek. Bu transferlerin geneline bakıldığında ise durumun XRP için olumlu olduğu görülüyor.

Ripple’ın ilk duruşmasından net sonuç elde edememesi sonrasında ise XRP yatırımcılarının daha çok iyi habere ihtiyaç duyduğu kesin.

İlgili Haber  Sıcak Gelişme: Ripple ve SEC'den XRP Davası İle İlgili Ortak Açıklama!
Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Başa dön tuşu