BitcoinBitcoin Madenciliği

3 Ton Ağırlığında Bitcoin (BTC) Madencilik Donanımı, Çin’den Çıkıyor

Bitcoin madencilik donanımları Çin'den çıkıyor.

Çin bugün yayınladığı birbiri ardına kötü haberler ile kripto para sektörünü tam olarak kana buladı. Kripto para sektöründe yaşanan son düşüşün arkasında Çin’in bugün açıkladığı yasaklamalar yer alsa da haftalar önce başlayan madencilik yasakları aslında buna zemin hazırladı.

Çin, Bitcoin Madencilerini Kaybetti

Çin, Bitcoin madenciliğine yönelik yaygın bir yasaklamaya gitti ve ülkenin en büyük eyaletlerinde bu faaliyetler tamamen yasaklandı. Aktarılan yeni bilgilere göre ise söz konusu Bitcoin madencilik yasağının etkileri sanılandan çok daha fazla oldu.

Çin’in GuangZhou bölgesindeki lojistik şirketi, CNBC’ye yaptığı açıklamada 3.000 kilo ağırlığında Bitcoin madencilik cihazının Maryland, ABD’ye gönderilmek üzere yola çıktığını doğruladı. Söz konusu kargo şirketinin kilo başına taşıma fiyatının 9,37 dolar olduğu belirtiliyor. Bu da 3 tonluk Bitcoin madencilik donanımının 28.000 dolar gibi uygun bir fiyata dünyanın bir ucundan diğer ucuna taşınabileceği anlamına gelmekte.

Bitcoin madencilerinin direkt olarak ABD’ye geçiş yapıyor olması ise aslında oldukça iyi bir haber. Çin’in kontrolünde bir Bitcoin madencilik ekosistemi yerine daha farklı yerlere dağılan madencilerin olması, BTC’nin merkezsizliğini de olumlu etkileyebilir. Çin’in Bitcoin’i tamamen yasaklamaya çalışan bu tutumu 2017 yılında da görülse de bu seferkinin çok daha şiddetli ve kararlı olduğu gözlerden kaçmıyor.

Miami Belediye Başkanı tarafından Bitcoin madencilerine yönelik yapılan çağrı ise 3.000 tonluk BTC madencilik donanımına bakıldığında işe yaramış gibi gözüküyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
4 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Anonim

Gönderilen malzemeler ABD ye ne zaman ulaşacak acaba..

Engin

Ortalama 1000 makinesi olan çiftlikten 5 tondan fazla çıkar. Çindeki farm sayısını düşünün. Ama ekonomileri için büyük bir girdi çıkması. Ama küreselci merkeziyetçi büyük bankalar böyle istiyor. Gelirleri azalmaya başladı

Faik

3 ton çok az

Anonim

Bu iyi mi kötü m8 bari


Başa dön tuşu