binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriAltcoinBitcoin (BTC) Piyasasında Para Kazanmak İsteyenlere Altın Tavsiyeler! Not: Yaralı Ceylan

Bitcoin (BTC) Piyasasında Para Kazanmak İsteyenlere Altın Tavsiyeler! Not: Yaralı Ceylan

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Çok kararsızsın. Ne yapman gerektiğini bilmiyorsun. Herkes gibi para kazanmak için buradasın ancak cesaretini kırdılar. Sen düşecek deyince yükseliyor. Sen buradan yükselir dediğin yerden düşüyor. Acaba senin ne düşündüğünü biliyorlar mı? Biraz Paranoya başlamış olmalı bu seviyelerde, “Abi beni takip ediyorlar. Ben aldım ya düşer şimdi shortlayın siz” esprileri başladı mı ?

O zaman doğru yerdesin. Bu yazı sana al veya sat demeyecek. Buradan alırsan x50 kazanırsın ümitleri vermeyecek. Bu yazı senin büyük resmi görmeni biraz daha kolaylaştıracak.

Evet yukarıda yazılanların çoğunu yatırımcılık serüveninin ilk yıllarında birçok yatırımcı yaşadı. Bu girdaba girmeden, biraz silkelenmeden, biraz kaybetmeden özetle piyasada pişmeden para kazanılmıyor. Şans eseri bir kaç doğru hamle yapmış olman ne yazık ki senin piştiğin ve piyasada olgunlaştığın anlamına gelmiyor.

Sürekliliği olmayan kazanımlarını çok önemsememen gerektiğini terste kaldığın ilk zamanlarda daha net anlayacaksın.

Sen iradeni, sabrını ve bilgini artırmadıkça, sana verdikleri 10’u 100 olarak almadan durmayacaklar.

Temel sorunların şunlar; sadece kazanmaya odaklısın, bunu bir oyun olarak görüyorsun ve sabırsızsın.

Öncelikle kolay para kazanmak diye bir şey söz konusu değil. Bunu unut. O koca koca balinalar senin 50$’ını 100$’ını almak için pusuda bekliyor.

Yatırım yapan herkesle mücadele içerisindesin. Rakiplerin gece gündüz uyumadan grafik, analiz, haber okurken sen sadece hislerinle onları yenebileceğini düşünüyorsun. Yapma!

Yatırım yapmadan önce kendini geliştirmelisin. Asgari düzeyde teknik ve temel analiz eğitimi almalısın. En azından kendi kendine bir şeyler çizerek kendini test etmelisin.

Piyasa’nın kurnazlıklarını genel formasyonları, ayı ve boğa tuzaklarını öğrenmelisin. Sadece seni avlamak için formasyon oluşturabileceklerini unutmamalısın.

Kazanmadan önce kaybetmemeye odaklanmalısın. Çok tedirgin olman bir çok fırsatı kaçırmana neden olabilir. Ama bu kardan zarar ettiğin anlamına gelir, sermayeden zarar etseydin, daha çok üzülecektin.

Kaçan fırsatların daha iyileri geleceğini unutmayacaksın. Piyasada belli bir tecrübeye ulaşınca daha fazla fırsat göreceksin.

Tüm sistemin senin kaybetmen için kurulduğunu unutmayacaksın. Onun için prensipli olacaksın.

Hedeflerini koyacak, hedefler gerçekleşince açgözlülük yapmayacaksın.

Kangren parmağı kesmeyi bileceksin. Zararda ısrar etmeyeceksin.

Her bir yatırım için vadeni belirleyip ona göre pozisyon açacaksın. Vadene göre grafikleri ve haberleri yorumlayacak, sonra sabredeceksin.

Senin sinir uçlarınla oynayanlara kazanmasına müsaade etmeyeceksin.  Bu piyasanın sinir harbi olduğunu unutmayacaksın. Sabırsız olup “ah vah” demeyeceksin.

Bir kere ısırıldığın yerden bir daha ısırılmayacaksın.

Okumaya araştırmaya öğrenmeye açık olacaksın. Ben zaten biliyorum demeyeceksin.

Duygularını asla kullanmayacaksın, sadece mantığını kullanacaksın.

Ben bunları yapamam, birisi bana al desin alırım, sat desin satarım diyorsan inan bana yanlış yerdesin. Elindeki bulgurdan da olmadan bu riskli piyasadan hemen uzaklaşmalısın.

Ama ben sabırlıyım, sağlam iradem var, öğrenerek ve her geçen gün araştırarak bu piyasada var olmak istiyorum diyorsan. Kazanç kapıları seni bekler.

1000 düşün 1 yap, unutma ilk hedefimiz yem olmamak, yaşayabilirsek keseyi de doldururuz. Bol Kazançlar.

Piyasada kendini geliştirmek için ilk adım olarak aşağıdaki öğretici linke ve eğitim setine göz atabilirsin:

İlgili Haber  Kripto Para Udemy Eğitim Seti - Teknik Analiz Eğitimi
İlgili Haber  Kripto Para Yatırımına Yeni Başlayanlara Tavsiyeler ve Öğretici Bilgiler
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail