BitcoinHaberler

400 Milyar Dolarlık Şirketten Dolaylı Bitcoin Yatırımı!

Büyük oyuncular Bitcoin'e yatırım yapan şirketlerden korkmuyor.

Bitcoin alımları ile sık sık gündeme gelen ve hazinesinde 105.000 BTC tutan MicroStrategy’e yatırım yapan şirketlerin sayısı gün geçtikçe artıyor.

Bitcoin’de yaşanan sert düşüşler sonrası MicroStrategy neredeyse %55 oranında değer kaybetmişti. Şirketin Bitcoin ile özdeşleşmesi ve şirket CEO’su Michael Saylor’un güçlü bir Bitcoin savunucusu olması şirket hisselerinin değeri ile Bitcoin fiyatı arasında bir korelasyon oluşturdu.

MicroStrategy bugün SEC’e yaptığı başvuruda hala yüksek miktarda yatırım aldığını doğrulayan bilgiler paylaştı.

Buna göre, 400 milyar dolarlık bir yatırım şirketi olan Capital International 600 milyon dolar değerinde MicroStrategy hissesi satın aldı. Capital International bu yatırımı ile MicroStrategy’nin A sınıfı hisselerinin %12,2’sine sahip oldu. Açıklamada bu oranın Capital International’ı MicroStrategy’nin ikinci en büyük hissedarı yapacağı vurgulandı.

MicroStrategy, Bitcoin yatırımları sonrası aldığı yüksek risk nedeniyle birçok profesyonel yatırımcı tarafından eleştiriliyordu. Capital International’dan gelen bu yatırım büyük oyuncuların bu durumdan rahatsız olmadığını ve Bitcoin’e de inandıklarını gösteriyor. Zira Capital İnternational’da MicroStrategy’e yatırım yaptığında dolaylı olarak Bitcoin’e de yatırım yaptığını biliyordu. Şirketin hali hazırda 3.5 milyar dolara yakın Bitcoin rezervi bulunuyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu