EthereumHaberler

5 Milyon Doları Aşan Ethereum İşlem Ücretlerinin Ardındaki Sır Perdesi Aralandı

Bir süredir kripto gündemini meşgul eden gizemli işlem ücretlerinin kime ait olduğu sonunda ortaya çıktı!

Geçtiğimiz hafta kripto para gündemini meşgul eden rekor ücretli Ethereum işlemlerinin ardındaki gizem açığa çıktı. Bilindiği gibi toplamda 5 milyon doları aşan iki ayrı ETH işlem ücreti, duyanları hayrete düşürmüştü.


Arka arkaya gerçekleşen söz konusu ETH işlemlerinin biri 80 bin diğeri ise 133 dolarlık Ethereum işlemlerinden oluşuyordu ve bu iki işlem için toplamda 5 milyon doları aşkın bir bedel ödenmişti. Aradan geçen 4 güne rağmen işlemlerin sahibi açığa çıkmadığından söz konusu meblağın SparkPool ve Ethermine Ethereum havuzlarındaki madencilere bölüştürülmesine karar verilmişti.

İlgili Haber
Dev Meblağ Ethereum Ağı Madencilerine Bölüştürülecek!

Birçok kişi ilgili meblağın madenciler arasında bölüştürülmesine karşı çıkmış ancak kimse gündemi meşgul eden işlemleri üstlenmemişti. Konuyla ilgili açıklamada bulunan Blockchain analiz ve güvenlik şirketi PeckShield ise söz konusu işlemlerin Güney Kore merkezli bir kripto para alım satım platformu olan Good Cycle’a ait olduğunu ortaya koydu.

PeckShield’ın, ilgili işlemlerin faili olarak Good Cycle’ı gösterme sebebi ise platformun HTTPS protokolünü dahi kullanmaması ve birçok güvenlik açığına sahip oluşu. Bununla birlikte platformun SparkPool ile Ethermine’a gönderdiği iki ayrı mesajla göndericinin kendisi olduğunu doğrulaması da iddiaları destekleyen bir diğer gelişme.

Böylelikle her iki işlemin de Good Cycle’a yapılan hack saldırıları olduğu ortaya çıkmış oldu ancak 5 milyon dolarlık işlem ücretlerinin mağduriyet yaşayan platforma geri ödenip ödenmeyeceği hala merak konusu.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu