Haberler

5G’ye Yönelik Tepkiler Sürerken İngiltere İle Ortaklığı Bulunan Huawei’den Konuyla İlgili Açıklama Geldi

ABD başta olmak üzere İngiltere'deki muhalif grupların da 5G'ye yönelik olumsuz tavrı devam ediyor.

Geçtiğimiz haftalarda İngiltere ve Hollanda’da 5G istasyonlarına yönelik saldırılar yapıldığını önceki haberimizde paylaşmıştık. Birçok aktivist 5G’nin insan sağlığına ciddi zararlar verdiğini, sırf hızlı İnternet ve telekomünikasyon hizmeti sunulacak diye insan sağlığını hiçe saymanın bir tür cinayet olduğunu dile getirmişti.

İlgili Haber
5G Teknolojisine Tepkiler Sürüyor. İngiltere'den Sonra Hollanda'da 5G İstasyonlarına Yönelik Saldırılar Yapılıyor

Konuyla ilgili son açıklama Huawei’den geldi. Huawei Başkan Yardımcısı Victor Zhang, İngiltere’de yaptıkları 5G çalışmaları için “ülkenin yararına” ifadesini kullandı.

Bu yılın başında İngiltere ile Huawei arasında 5G projesi kapsamında anlaşma sağlanmıştı. Huawei yaklaşık 2 aydır ülkedeki çalışmalarını sürdürüyor ancak İngiltere’deki bazı muhalif gruplar Huawei’nin Çin bağlantısı sebebiyle çalışmalarının engellenmesini görüşünü savunuyor.

Artan tepkiler karşısında suskunluğunu bozan Huawei Başkan Yardımcısı, İngiltere’ye yollamış olduğu açık bir mektupla söz konusu tepkileri değerlendirdi ve bir dizi açıklamada bulundu. Huawei şirketi hakkındaki iddiaları yalanlayan Başkan Yardımcısı, İngiltere’nin Huawei ile çalışmama kararı almasının ülkenin zararına bir hamle olacağını dile getirdi. Bununla birlikte karantina uygulamaları sebebiyle evlerinden çıkamayan vatandaşların telekom sistemlerine aşırı yüklenmesi sonucu sisteme yüzde 50 yük bindiğini ifade etti. Ülkenin ve tüm dünyanın içinde bulunduğu böylesine güç bir durumda kendileriyle yapılan ortaklığın büyük önem taşıdığını sözlerine ekledi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu