Bitcoin

6.200 dolar seviyesi riskli olabilir

Bitcoin fiyatının 6.280 dolara kadar gerilemesi endişe yaşattı.

Bitcoin için 6.500 dolar seviyesinden 6.200 dolar seviyesine düşmesi durumunda sonuçlarının ağır olabilecek olduğu tartışılıyor. Yatırımcılara göre uzunca bir süreden beridir 6.500 dolar bandında dengeli olarak seyreden Bitcoin, olumsuz bir süreç yaşanması durumunda yatırımcılara zor günler yaşatacak.

Uzunca bir süredir Bitcoin fiyatının dengeli olması ve 6.500 dolar ila 6.300 dolar arasında dengeli duruyor olması, bir ara ise 6.600 dolar sınırını geçmesi sonrasında yatırımcıların çok büyük beklentiler içerisine girmesine sebep olmuş ve yatırımcılara gelecek birkaç ay içerisinde tekrar tarihi rekorunu kırabilecek olduğunu göstermişti.

Bitcoin neden yükselmiyor?

Bitcoin fiyatının yükselmemesinin birçok nedeni var. Bu nedenler arasında en başta beklentiler ve büyük yatırımcıların hareketleri bulunuyor. Eğer büyük yatırımcıları alım yaparlar ise ve bu toplu alım olursa fiyat artışları kaçınılmaz hale gelirken, tam tersi satışlar yapılır ise fiyat düşüşleri kaçınılmaz hale geliyor. Bitcoin fiyatının gelecek 2 aylık süre içerisinde 20.000 dolar ve üzerinde tekrar tarihi rekorunu kırmasına ise herkes tarafından olumlu bakılıyor ve bu süreçte rekor seviyede kazandıracağına inanılıyor.

Olası bir 7000 dolar üzerine çıkış birçok uzmana göre FOMO (fırsatı kaçırma korkusu) etkisi yaşatacak ve buna bağlı olarak ciddi fiyat artışı yaşanacak.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu