BitcoinHaberler

63 Bitcoin Borsası İçin Ölüm Kalım Tarihi Yaklaşıyor! Süre Uzatılmayacak!

Güney Kore kripto para borsalarını düzenleme konusunda kararlı.

Güney Kore uzun süredir kripto para borsalarını düzenlemeye çalışıyor. Hükümetin bu planlarına uymak konusunda istekli olan borsalar geçtiğimiz günlerde yüksek riskli kategorisinde bulunan pek çok altcoini delist etme kararı almıştı.

Mart ayında yürürlüğe giren yeni bir yasa kripto para borsalarının ülkedeki faaliyetine devam etmeleri için bazı gereksinimleri karşılamalarını şart koşmuştu. Kripto para yatırımcılarını potansiyel zararlardan korumak için getirilen bu düzenleme için son tarih 24 Eylül olarak açıklanmıştı.

Yasaya göre 24 Eylül’den önce Mali İstihbarat Birimi’ne (FIU) gerekli tescil raporlarını sunmayan borsalar lisans alamayacak ve faaliyetlerine son verecek. Sürenin dolmasına 1 aydan kısa bir süre kalmasına rağmen, 63 borsasından sadece 1 tanesi raporunu başarıyla FIU’ya sundu.

Yasa, kripto para borsalarının daha şeffaf olmasını sağlamak için kullanıcılara gerçek bir banka hesabı sağlama noktasında bankalarla işbirliği yapılmasını ve bunun bir sözleşme ile ispatlanmasını istiyor.

Bankalar ise kripto para borsalarından kaynaklanan olası mali suçlardan sorumlu tutulma korkusu ile kripto para borsalarıyla sözleşme yapmaya çekiniyor. Bu çekince kripto para borsalarının kanuni şartları yerine getirmesini zorlaştırıyor.

Güney Kore’de yeni atanan FSC başkanı bu konuda öngörülen son tarihin ertelenmeyeceğini açıkladı. 24 Eylül’e kadar gereksinimleri karşılayamayan kripto para borsaları kapatılacak. Borsaların bankalar ile ilgili şartı nasıl aşacakları ise bilinmiyor.

Bu sırada Güney Kore bugün yayınladığı Kanun Hükmünde Kararname ile FIU altında “sanal varlık inceleme departmanı” kuracağını belirtti.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu