Altcoin

69 Milyon Dolarlık NFT’yi Satın Alan Kişinin Planı Ortaya Çıktı!

Beeple'ın 69,3 milyon dolarlık eserini satan alan MetaKovan, sanal müze hazırlamayı düşünüyor.

Ünlü dijital sanatçı Beeple’ınThe First 5.000 Days” isimli eserini satan alan kişinin kim olduğu sektörde büyük bir merak uyandırdı. Açık arttırma platformu Christie’s tarafından yapılan açıklamada ise bunun MetaPurse isimli NFT fonunun kurucusu MetaKovan olduğu ilan edildi. Justin Sun’ın son teklifini bile geçerek rekor bir alım gerçekleştiren MetaKovan, tam olarak neyin peşinde?

MetaKovan, Müze Oluşturacak

Singapur içerisinde yaşadığı bilinen MetaKovan, bu eserin yeni neslin ve çağın en değerli eseri olacağını vurgulayarak 69 milyon doların aslında oldukça düşük bir maliyet olduğunu ifade etti. 100 dolardan başlayan açık arttırmanın 60 milyon dolara (9 milyon dolar platform ücreti) satılması uçuk gibi gözükse de MetaKovan bunun en az 1 milyar dolar edeceğini düşünüyor.

MetaKovan, konu hakkında yaptığı açıklamada ise bu NFT ile sahip olduğu diğer NFT’leri sergileyebileceği sanal bir müze oluşturmayı planlıyor. Ünlü isim konu hakkında şu ifadeleri kullandı:

Gezegendeki en iyi mimarlarla çalışarak bu esere gerçekten değecek bir şey tasarlamayı ve devasa bir sanal platform üzerinde bunları sergileyip böyle bir platformu hayata geçirmeyi planlıyoruz.”

MetaPurse kurucusu, isteyen herkesin herhangi bir tarayıcıdan bu sanal müzeyi gezebileceğini belirtti. Ancak bu tecrübeyi daha da derinleştirmek için kullanıcıların Sanal Gerçeklik (VR) gözlükleri ve başlıkları takmaları gerekebilir. Binlerce NFT eserinin burada sergilenmesi belki de gerçekten sanal sanat eserlerini çok daha gerçekçi bir konuma getirebilir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu