Haberler

7 Merkez Bankası Ve BIS 24 Sayfalık Dijital Para Raporu Yayınladı

Dijital paraların nasıl tasarlanması gerektiğine dair soru işaretlerine yanıt içeriyor.

ABD Ulusal Rezerv Bankası (FED) dahil 7 Merkez Bankası ve Uluslararası Ödemeler Bankası (BIS) tarafından 24 sayfalık rapor yayınlandı. Aralarında FED, Avrupa Merkez Bankası ve İngiltere Merkez Bankası’nın bulunduğu grup tarafından yayınlanan rapor, genel olarak dijital para birimlerinin nasıl tasarlanması gerektiği konusunda küresel bir işbirliği ve bilgilerin diğerlerine aktarılması ayrıca güvenlik konulu bir rapor oldu.

Raporda, özellikle dijital para birimleri ile ilgili bu ülkelerden yapılan açıklamalar, tehditler ve güvenlik ile ortak çalışmalar konusuna dikkat çekilirken, olası güvenlik risklerinin en az seviyeye düşürülmesi ve dijital para birimi çalışmalarından fayda edilmesinin amaçlandığı belirtildi.

Raporda herhangi bir çalışma detayına yer verilmiyor olsa da, özellikle ABD tarafının dijital dolar projesinin son derece ilgi çeken bir proje olduğunu söylemek mümkün.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu