AltcoinHaberler

700x Yapan Bloktopia’da (BLOK) Alım Fırsatı Geldi Mi? “Pozitif Uyumsuzluk Var!”

Bloktopia'da son durum ne?

Metaverse akımı ile birlikte pek çok kripto para biriminin yıldızı parladı. Büyük borsalarda listelenen Mana ve Sand gibi kripto paralar kısa sürede güzel karlılık seviyelerine ulaştı.

Bunların yanı sıra Metaverse, VR teknoloji ve sanal dünya odaklı pek çok proje çıktığını gözlemledik. Bu konuda en çok dikkat çeken projelerin başında Bloktopia (BLOK) yer aldı. İlk çıkış anından itibaren 700 kat yükselen proje bir anda bütün dikkatleri üzerine çekti.

Kısa sürede 700 milyon dolarlık piyasa değerine ulaşan proje, en değerli kripto paralar sıralamasında 230. sıraya yükseldi.

Henüz çok büyük borsalarda listelenmeden bu başarıyı elde eden BLOK’un pek çok fenomenden de destek aldığını görüyoruz.

Yeni bir kripto para olduğu için teknik analiz için elimizde çok fazla veri olmadığını gözlemliyoruz. Bu noktada Fibonacci seviyelerinden yararlandığımızda, BLOK’un fib seviyelerine uyumlu bir fiyat hareketi sergilediğini görüyoruz.

Buna göre zirveden yaşanan düşüşte fib 0.618 seviyesinin korunmaya çalışıldığını görüyoruz. Bu seviyeye denk gelen 0.68$ altında günlük kapanış görmediğimiz sürece, bu %67’lik düzeltme sonrası yükselişin devam etmesini bekleyebiliriz. Bu noktada 0.68$ seviyesi yeni giriş için değerlendirilebilir makul bir seviye olarak karşımıza çıkıyor. Bu seviye altı günlük kapanışta stop olunduğu takdirde çok fazla risk ve kayıp yaşamadan işlemden çıkmış olacağız.

RSİ’da da pozitif uyumsuzluk olduğunu gözlemliyoruz. Buda yükselişin devam edebileceğine ilişkin bir öncü sinyal veriyor.

%67’lik düzeltme ilk bakışta kulağa makul bir düşüş gibi gelmese de kısa sürede 700 kat yükselmiş, yeni bir ürün için makul olduğunu düşünüyoruz. Zira ilk alım yapanlar bu düşüşe rağmen hala 200x kardalar.

BLOK’un henüz  Kucoin dışındaki büyük borsalarda listelenmeden bu başarıyı elde etmesi, ileride diğer borsalarda da listeleneceğine ilişkin bir beklenti oluşturuyor.

Bu tarz yeni ürünler her zaman riskli ürünlerdir. Bu nedenle uzmanlar bu tarz ürünlere yatırım yapılmak istendiği takdirde portföyün %1-%5’lik kısmı ile ve kaybetmeyi göze alabileceğiniz para ile yatırım yapılmasını tavsiye ediyor.

BLOK’daki diğer destek ve direnç seviyelerini grafikten inceleyebilirsiniz.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu