AnalizHaberler

9 aylık sürede yatırımcı sayısı en az %20 oranında azaldı

Yabancı kripto para platformlarında yapılan analizler kripto para yatırımcısı sayısının son 9 aylık sürede en az %20 azaldığını gösterdi. Bitcoin, Ethereum, NEO, TRON, IOTA, Ripple, Litecoin, Bitcoin Cash ve daha onlarca kripto parada yatırımı bulunan kişilerin dünya çapında yatırımlarından endişe etmeleri ve zarar etmeye başlamalarının etkisi sonucunda geri çekildikleri analiz edildi.

Yapılan araştırmalar internet sayfalarında her 100 gerçek kripto para yatırımcısı üzerinden yapıldı. Araştırmalarda daha çok popüler internet sitelerinde yapılan yorumlar ve oylamalar dikkate alınarak %20 oranında azalma (minimum) sonucunun analiz edilmesi ile ortaya çıkan kötü verilere ulaşıldı.

Daha fazla olabilir

Bitcoin’in düşüşü ve hemen arkasından oluşan çok olumsuz atmosfer dolayısı ile yatırımcıların büyük kısmı zaten 9 ay önce piyasadan çıkmıştı. Türk yatırımcıların Amerikan Doları etkisi dolayısı ile kripto para alımının sınırlı hale gelmesi ve yatırımların dolar bazına geçmesi, Asya’da düşüşler dolayısı ile geri çekilen kripto para yatırımlarının bu oranlarda etkisi olduğu tahmin ediliyor.

  • Araştırma 14 gün süreci boyunca analiz edilmiş olup verilerin tamamen gerçek kripto para yatırımcısı olan en az 100 kişi ile yapılmıştır.

En güncel haberleri Twitter, Facebook ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Etiketler

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Haber Bülteni

Kripto para piyasasındaki son gelişmelerden her gün haberdar olabilmek için e-mail bültenimize kaydolun. Dilediğiniz zaman aboneliği bir tıkla sonlandırabilirsiniz.
Holler Box