Kripto HaberleriHaberler9 Gün Tatilde Alternatif: Bitcoin

9 Gün Tatilde Alternatif: Bitcoin

Takip et

Kripto paraların bir güzelliğide burada ortaya çıkıyor. ”Kardeşim bu Bitcoin’i çok abartıyorsunuz siz!” diyenleri bile kendisine hayran bırakabilecek bir ödeme ve yatırım aracıdır Bitcoin. 9 gün boyunca Ramazan Bayramı tatilinde Türkiye’de bankalar kapanacak, kargolar alım ve gönderimlerini sonlandıracak, doktorların büyük bölümü poliklinik hizmetini vermeyecek, özel yerler dahil devlet kurumları kapalı kalacak. 9 gün tatil kısaca Türkiye’de dinlenmeye yarayacak ama işleyişi büyük oranda çökertecek.

Ramazan Bayramı’nda yakınlarınıza veya iş amacı ile başkasına para göndermek zorundasınız ama evden çıkmak istemiyorsunuz, evden çıksanız da bankalar kapalı büyük miktarlarda para göndermek için ATM’yi kullanamazsınız. ATM’den gönderim yapma seçeneği dışında elde ne kalıyor? Bitcoin.

Eğer Bitcoin’i ilk kez kullanmak için bile tercih edecekseniz bu bayramda kripto para birimleri ile tanışmanıza mübarek Ramazan Bayramı vesile olabilir. Kripto para birimleri 7 gün 24 saat gönderilebilir. Kripto para borsalarının büyük bölümü birçok bankadan havale kabul ettiği için bayramda para gönderme sorunu yaşamanızın önüne geçebilecek bir etkende kripto para borsalarının 7 gün 24 saat işleyişlerini durmadan yapabiliyor olmalarıdır. Bitcoin ve altcoinler arasından herhangi bir kripto para birimini seçerek istediğiniz kişiye gönderim yapabilirsiniz.

Hemen gidecek mi?

Evet, Bitcoin ortalama 10 dakika içerisinde karşı gönderim yapılan transfer kişisine gönderilmiş ve hesabına geçmiş olacaktır. Karşı taraf isterse kripto para birimi borsasından bu parayı kendi banka hesabına havale yapmasını isteyebilir ve arada bankayı çıkaracak bir yöntem kullanmış olabilirsiniz. Bankanızın arada olması durumunda günlerde para göndermek için bekleyecektiniz, kripto paralar sayesinde ise bir dakika bile beklemeden sadece 5-10 dakika kısa bir süre ayırıp karşı tarafa hiç bilmeyen bir kişi bile kripto para olarak ödeme gönderebilir.

Yatırımcı olun veya olmayın farketmez. Her istediğinizde istediğiniz kripto para birimi borsasından hesap açabilir ve gönderim yapabilirsiniz. Yapacak olduğunuz kripto para transferlerinde dikkatli olmanız çok önemli olacaktır. Başka birisine kripto para birimi gönderirseniz bu kişiden size geri kripto paranızı göndermenizi istemeniz mümkün değildir.

*Yapılacak transferler bazı kripto para borsalarının havale kabul ettiği bankalar sizin bankanızla aynı olmayabileceği için buna dikkat ederek hareket etmek gerekir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları