Haberler

9 Milyonluk Vurgun FBI’a Takıldı!

ABD'de yaşanan olayda ICO kullanılarak 9 milyon dolarlık vurgun yapıldı.

ABD’de yaşanan ICO ile kripto para dolandırıcılığı olayında 9 milyon dolar kadar parayı dolandıran ve yatırımcıların parasını gasp eden Garza isimli sahte ICO kuran kişi, milyonlarca dolar dolandırdı ve binlerce insanın canını yaktı. ICO’ları kullanarak dolandırıcılık olaylarında bir ilk değil ve daha önce benzer olaylar yaşanmıştı. Kripto para sahiplerinin sürekli olarak olası güvenlik sorunları yaşadığı ve olası siber saldırılara maruz kaldığı kripto para sektöründe FBI tarafından yakalanan 9 milyon dolarlık vurgun yapan dolandırıcı 21 ay hapse mahkum edildi.

21 ay ceza verildi

21 aylık cezasından sonra hapisten çıkacak olan dolandırıcının daha önce şirket ve kişisel yalan beyanları olduğu ve bazı konularda ABD hükümetinin resmi kurumlarını yanılttığı açıklandı. FBI yakaladığı suçlu hakkında yaptığı yasal açıklamada ise takip süreci sonunda yakalanan suçlunun gerekli cezaya çarptırıldığını ve 9 milyon dolar hakkında ICO’lar ve kripto para kazandıracak olduğunu iddia edenlere inanılmaması çağrısında bulundu.

Bitcoin ve kripto paralar yıl içerisinde bu tür olaylarda milyarlarca dolar kaybediyor ve suçluların çoğu asla yakalanamıyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu