fbpx
Haberler

9 Milyonluk Vurgun FBI’a Takıldı!

ABD'de yaşanan olayda ICO kullanılarak 9 milyon dolarlık vurgun yapıldı.

ABD’de yaşanan ICO ile kripto para dolandırıcılığı olayında 9 milyon dolar kadar parayı dolandıran ve yatırımcıların parasını gasp eden Garza isimli sahte ICO kuran kişi, milyonlarca dolar dolandırdı ve binlerce insanın canını yaktı. ICO’ları kullanarak dolandırıcılık olaylarında bir ilk değil ve daha önce benzer olaylar yaşanmıştı. Kripto para sahiplerinin sürekli olarak olası güvenlik sorunları yaşadığı ve olası siber saldırılara maruz kaldığı kripto para sektöründe FBI tarafından yakalanan 9 milyon dolarlık vurgun yapan dolandırıcı 21 ay hapse mahkum edildi.

21 ay ceza verildi

21 aylık cezasından sonra hapisten çıkacak olan dolandırıcının daha önce şirket ve kişisel yalan beyanları olduğu ve bazı konularda ABD hükümetinin resmi kurumlarını yanılttığı açıklandı. FBI yakaladığı suçlu hakkında yaptığı yasal açıklamada ise takip süreci sonunda yakalanan suçlunun gerekli cezaya çarptırıldığını ve 9 milyon dolar hakkında ICO’lar ve kripto para kazandıracak olduğunu iddia edenlere inanılmaması çağrısında bulundu.

Bitcoin ve kripto paralar yıl içerisinde bu tür olaylarda milyarlarca dolar kaybediyor ve suçluların çoğu asla yakalanamıyor.

En güncel haberleri Twitter, Facebook ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı