Kripto HaberleriHaberler90 Günde 1 Milyar Dolarlık Kripto Para Çalındı!

90 Günde 1 Milyar Dolarlık Kripto Para Çalındı!

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

CipherTrace tarafından yapılan araştırma sonucunda kripto para borsalarının bugüne kadar geçen 90 gün süre içerisinde 1.3 milyar dolar civarında bir para kaybına uğradıkları doğrulandı. Siber saldırılar, dolandırıcılık vakaları ve birçok farklı konu ve nedene bağlı olarak kripto para birimi borsalarının para kaybettiklerini doğrulayan CipherTrace, bu konuda bazı borsaların kayıplarının diğerlerine göre daha fazla olduğunu ve kayıpların böyle giderse daha fazla artış gösterip devam edeceğini açıkladı. Kripto para borsalarına yönelik en son siber saldırılarda Binance 40 milyon dolar direkt, dolaylı yoldan ise yatırımcıların satışları sonucunda daha fazla para kaybı yaşamış ve yeni yatırımcıların platforma eklenmemesi sonucunda daha büyük oranlarda kazanç kaybına uğramıştı.

Kripto para borsalarının kayıplarının 3 ay 90 gün içerisinde 1.3 milyar dolar kaybetmesi aslında bu paraların siber saldırganlar ve dolandırıcıların eline geçtiği kadar, bir kısmının piyasada tamamen sonsuza dek kaybolmasına neden oluyor. Borsalardan çalınan paralar zaman zaman gerçek banka hesaplarına aktarılamadığı için bu da beraberinde gereksiz yere bir kayıp oluşmasına ve piyasanın zarar görmesine neden oluyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları