fbpx
Kripto Para

A.T. Kearney: Bitcoin 2019’da Piyasanın Yüzde 66’sını Kaplayacak!

A.T. Kearney adlı çok uluslu bir şirketin Bitcoin araştırması Forbes dergisinde yayınlandı. Forbes dergisi tarafından yayınlanan araştırma kripto para piyasasında 2019 yılında birçok farklı değişimin olacak olduğunu ve bugün %52 oranında olan piyasa hakimiyet oranının 2019 yılında tarihi zirveye ulaşamayacak olsa da son yılların en büyük rekorunu kırarak %66 oranına kadar yükselecek olduğunu açıkladı. Bitcoin fiyatı hakkında açıklama yapmayan A.T. Kearney şirketi, kripto para birimlerinin gelecek yıl piyasa hacmi olarak bir kısmının piyasadan silinecek olduklarını ve yatırımcıların güvenini kaybeden kripto para birimleri dolayısı ile yatırımcıların oldukça ciddi bir kriz yaşayabilecek olduklarını dolaylı yoldan açıkladı.

Bitcoin fiyatındaki değişimlerin nasıl olacağı merak edilirken, gelecek yıl piyasa hacmi oranlarının %66 oranında Bitcoin’den yana olması durumunda piyasa hacminin milyarlarca dolar artması ve Bitcoin fiyatının değerinin çok fazla artması gündeme gelebilir. Bitcoin Cash dolayısı ile 2018 yılı sonunda en büyük düşüşlerini gören Bitcoin, bu adımlar sonrasında oldukça fazla ilgi görebilir ve kripto para fiyatlarında değişimler görülebilir olacak.

A.T. Kearney: %66 Olacak

A.T. Kearney şirketinin araştırması Bitcoin piyasa hakimiyet oranının %66 olması ile birlikte fiyatların yükselecek olduğuna işaret ediyor. Neredeyse piyasanın 4/3’ünü kaplayacak olan Bitcoin, bu piyasa hakimiyet oranı ile Ethereum dahil tüm kripto para birimlerinin hakimiyetini düşürerek kripto para piyasalarında farklı farklı olayların yaşanmasına sebep olacak.

Bitcoin bir süre önce yatırımcıların en fazla güvendiği kripto para birimi sıralamasında son düşüşlerde Ethereum ve XRP ile Bitcoin Cash’in çok büyük değer kayıpları yaşaması ve piyasada tamamen Bitcoin dengesi olmasıdan dolayı yatırımcılara açıkça ”beni tercih edin” diyerek 1. sırada konumu değişmeyen tek kripto para birimi olarak kalmıştı. İlk 3 kripto para birimi arasında olan Ethereum ve XRP’de ise yıl içerisinde en az 2 kez sıra değişimi yaşanmış son sıra değişiminde Ethereum 2. sıradan 3. sıraya gerileyerek 3. sıranın XRP’si 2. sıraya Ethereum’un yerine geçmişti.

En güncel haberleri Twitter, Facebook ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Kaynak
Forbes

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Haber Bülteni

Kripto para piyasasındaki son gelişmelerden her gün haberdar olabilmek için e-mail bültenimize kaydolun. Dilediğiniz zaman aboneliği bir tıkla sonlandırabilirsiniz.
Holler Box