Kripto HaberleriHaberlerAave Kurucusunun Şakası, Pahalıya Mal Oldu!

Aave Kurucusunun Şakası, Pahalıya Mal Oldu!

Takip et

Aave kurucusunun Twitter hesabı, yeni Twitter CEO’su olduğunu iddia ettiği bir şakayı paylaşmasının ardından askıya alındığı duyuruldu.

Twitter şu anda Elon Musk nedeniyle büyük bir geçişin ortasındayken, her türlü yanlış bilgi konusunda oldukça hassas hareketler ediliyor.

Aave’nin kurucusu Stani Kulechov, “Twitter’a geçici CEO olarak katıldığını” tweetledikten kısa bir süre sonra platformdan uzaklaştırıldı.

Twitter’ın geçici CEO’su olduğunu paylaşmasının ardından şakaya devam eden Kulechov, sırasıyla şu tweetleri paylaştığı görüldü:

  • “İlk gündemim 90 günlük yeni bir yol haritası çıkarmak.”
  • “Gelecek haftaya kadar düzenleme butonunu kullanıma sunacağım”
  • “Twitter algoritmaları artık açık kaynak kodlu olarak paylaşılacak”
  • “Ethereum ve ENS için yeni bir destek ekleyeceğim”
  • “LensProtocol’u sisteme entegre edeceğim”

Sadece Twitter‘ın CEO’su olma şakasını paylaşmayan Aave Kurucusu, piyasaları da manipüle edebilecek bir dizi açıklama yayınlamış durumda.

Tweetler artık Twitter üzerinde bulunmasa da bu yaşanan olaylar platform üzerinde yoğun tartışmalara yol açtı gözlemlendi.

Birkaç yatırımcı, tweetlerin açıkça bir şaka olduğu için hesabını yasaklamasının sert bir tutum olduğuna dikkat çekse de, Twitter bu konuda çok katı bir uygulama sergilemeye devam ediyor.

Bu arada yapılan şaka, kurucusu olduğu DeFi protokolünün yerel tokeni olan AAVE için ise faydalı olduğu gözlemlenmiş durumda.

Bu gelişmeler ardından AAVE‘nin fiyatı yükseliş sergilese de, Twitter‘ın uzaklaştırma kararı popüler altcoinin değer kaybetmesine sebebiyet verdiği görüldü.

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları