Kripto HaberleriAltcoinAave Topluluğu, Polygon ve BNB Ağları İçin Olumlu Görüş Bildirdi

Aave Topluluğu, Polygon ve BNB Ağları İçin Olumlu Görüş Bildirdi

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Merkeziyetsiz kripto borç verme platformu Aave’nin topluluk yönetişimi, protokollerin iki farklı blokzincirinde faaliyet göstermesi için kesinleşmeyen bir fikir birliğine ulaştı.

Yapılan ön oylamaya göre Aave’nin son sürümü V3, geçtiğimiz günlerde zkEVM ana ağı faaliyete geçen Ethereum katman-2 çözümü Polygon ve Binance’ın BNB zincirine eklenmesi için olumlu görüş ortaya çıktı.

Topluluğun önemli isimlerinden Marc Zeller tarafından ortaya atılan öneri ezici çoğunlukla onay aldı. Burada Zeller’ın elindeki tokenlar ile toplam oy payının %40’ına sahip olduğunu belirtmekte fayda var.

Aave’de resmi gelişmenin gerçekleşmesi için topluluk tarafından AIP olarak adlandırılan bir iyileştirme önerisinin sunulması gerekiyor. Polygon’un zkEVM ağındaki 6 aylık test sürecine katılan borç protokolü, katman-2 ağında büyük tecrübe elde etti.

Dün yayınlanan yeni bir oylamaya göre ise eklenecek ağlara bir yenisinin daha katılması muhtemel görünüyor. Pazartesi sunulan teklife göre topluluk, Aave’nin faal olduğu zincirlere Starknet’in eklenmesi için karar aşamasında. Oylama 10 Nisan’da son bulacak.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları