Haberler

ABD Adalet Bakanlığı, Kripto Paraları Geri Almak İçin Harekete Geçti!

ABD Adalet Bakanlığı'ndan yeni hamle!

ABD Adalet Bakanlığı bir süre önce Kuzey Koreli siber saldırganlar tarafından ele geçirilen kripto para birimlerini geri almak için 280 kripto para hesabına karşı yasal adım attı. İlgili kripto para borsaları ve siteleri ile iletişime geçtiği tahmin edilen ABD Adalet Bakanlığı’nın kısa süre içerisinde bu 280 hesapta bulunan paraları almasının mümkün olabileceği, özellikle kripto para borsalarının bu taleplere yanıt vermemesi durumunda çok şiddetli yaptırımların uygulanmasının mümkün olabileceği iddia edildi.

Ancak ABD’li yetkililer konu hakkında çok net açıklama yapmadıkları için sonucun ne olacağı henüz bilinmiyor. 1.9 milyon doların üzerinde olduğuna inanılan çalınan fonlar ile ilgili Çin merkezli kripto para borsalarının kullanıldığı iddiası mevcut.

Yetkililer özellikle belirli bir şirketten çalınan fonlara odaklanmış gibi görünse bile, kısa vadede bu konuda daha fazla dava ve yasal süreç görmek mümkün olabilir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu